Gary Holldman wyda nową EP-kę w wytwórni Piotra Bejnara

fot. Artur AEN Nowicki
News
Gary Holldman z pierwszą EP-ką dla Otake Records

Gary Holldman zapowiedział nową EP-kę. Wydawnictwo zatytułowane Spring 2004 na rynek trafi 25 października, a już teraz promuje je utwór Kessy.

Gary Holldman z pierwszą EP-ką dla Otake Records

Spring 2004 będzie składać się z utworu tytułowego, jego remiksu w wykonaniu legendy chicagowskiej sceny, DJ Skulla oraz kompozycji zatytułowanej Kessy. Ostatniegi z tych utworów możecie już odsłuchać już na platformie SoundCloud. Został on oparty na klasycznym automacie perkusyjnym TR-808, kosmicznych padach i acidowej linii basowej. Sprawdźcie zresztą sami:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Gary Holldman – będzie eklektycznie i rytmicznie

W opozycji do Kessy stoi numer Spring 2004, który wedle zapowiedzi ma łączyć w sobie techno z Chicago house. Oprócz nich, Gary Holldman zaprezentuje remiks stworzony przez legendę chicagowskiej sceny undergroundowej, DJ Skulla. Amerykanin stojący za deckami od końca lat 80., wprowadził do oryginalnej kompozycji nową jakość, uzupełniając ją o charakterystyczne dla siebie rytmiczne tempo.

Spring 2004 to nie tylko ukłon w stronę bogatego dziedzictwa klubowego Detroit, ale też powrót Gary’ego Holldmana do wytwórni Otake Records prowadzonej przez Piotra Bejnara. Kolejny materiał producenta dołącza tym samym do bogatego katalogu labelu, w którym figuruje twórczość Oskara Szafrańca, AKME oraz Frivolousa – możemy przeczytać w informacji prasowej.

EP-ka Spring 2004 swoją premierę będzie miała 25 października. Zostanie ona wydana sumptem wytwórni Otake Records, której właścicielem jest Piotr Bejnar.

Okładka EP-ki Spring 2004

Gary Holldman – na scenie od ponad dekady

Gary Holldman nagrywa i występuje już od ponad dekady. Pierwsze winyle wydał sumptem Relax2000 i Ware Records, ale w 2015 roku wraz z przyjacielem powołał do życia własną wytwórnię International Day Off, gdzie prezentował muzykę Jacka Sienkiewicza, Sebastiana Mullaerta i Michała Wolskiego. Utwory Holldmana znajdują się w selekcjach Svena Vätha, Âme i Kangding Ray, a on sam jest stałym rezydentem poznańskiego klubu Tama i kuratorem cyklu Rituals. Regularnie występuje także poza granicami Polski: można go usłyszeć w Paryżu, Tel Avivie albo Bangkoku.

fot. Artur AEN Nowicki


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →