W Berlinie kluby będą miały status instytucji kultury

Fot. Mixmag
News
Kluby na równi z teatrami

Wielka kampania doprowadziła do przełomowego momentu dla niemieckich klubów.

Kluby na równi z teatrami

Jak podaje Live Musik Kommission, wczoraj prawie jednogłośnie przegłosowano rekomendację w berlińskiej Komisji Budownictwa, Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, aby uczynić miejskie kuby oficjalnymi instytucjami kultury. Dzisiaj, w piątek 7 maja, zostanie ona przedstawiona rządowi federalnemu do ostatecznej akceptacji. Powinna być to już jednak formalność.

Głosowanie jest wynikiem ponad rocznej pracy wielopartyjnego parlamentarnego forum ds. kultury klubowej i życia nocnego. Zaproponowali oni zmianę prawa tak, aby przepisy budowlane uznawały kluby i lokale z muzyką na żywo, o możliwej do udowodnienia wartości, za miejsca kultury.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wybrane miejsca będą mogły korzystać z ulg podatkowych i będą chronione przed likwidacją czy eksmisją. Teatry, muzea i sale koncertowe należą w Niemczech do obiektów uznawanych za kulturalne, podczas gdy zakłady bukmacherskie, domy publiczne, salony gier i kina uznawane są za rozrywkowe. Samo Berghain otrzymało status instytucji kultury w 2016 roku.

Berghain

Berghain (Fot. Mixmag) 

Chcielibyśmy szczególnie podziękować członkom Forum Parlamentarnego za ich zaangażowanie i wytrwałość w tej sprawie. Dzisiejszą decyzją Bundestag wysyła mocny i od dawna oczekiwany sygnał do republiki. Kluby muzyczne są instytucjami kultury, które kształtują tożsamość dzielnic miast jako integralna część życia kulturalnego i gospodarczego. Teraz przestarzała ustawa ma zostać dostosowana do rzeczywistości. Pomoże to utrzymać miasta i dzielnice przy życiu i chronić miejsca kultury przed wieloma przykrymi zagrożeniami

– powiedziała Pamela Schobeß z Komisji Klubowej w Berlinie.

Kluby berlińskie uzyskają nową tożsamość

Thore Debor, rzecznik interesariuszy LiveKomm, dodał, że liczy na to, iż że rząd federalny szybko podejmie mandat parlamentarny i wprowadzi w życie nowelizację rozporządzenia o użytkowaniu budynków w tej kadencji.

Szczególnie teraz, w czasach koronawirusa, potrzebujemy tego zaległego i bardzo potrzebnego kroku bardziej niż kiedykolwiek – skomentował Debor.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →