Uderz w stół a nożyce się odezwą. IGMAP mówi: ” Mamy dość”!

News
IGMAP

Powiedzieć, że Izba Gospodarcza Menedżerów Artystów Polskich (IGMAP) jest niezadowolona z treści nowego rozporządzenia Rady Ministrów, dotyczącego powrotu prowadzenia działalności "związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki" na otwartym powietrzu to tak, jakby nic nie powiedzieć. Zadaniem organizacji "kolejny raz dyskryminuje ono nasze środowisko branży artystycznej oraz organizatorów".

Zapoczątkowany przez IGMAP oficjalny „Protest przeciwko wykluczeniu; Otwórzcie koncerty; Dość niszczenia polskiej kultury” zaangażował setki artystów i podmiotów artystycznych, a swoje ubolewanie i niezadowolenie wyrazili m.in. Katarzyna Nosowska, Dawid Podsiadło czy Artur Rojek. Dotychczasowa zmowa milczenia i brak dalszych wytycznych dla wyłączonych z poprzedniego rozporządzenia grup cyrkowych i zespołów muzycznych, przypominają obecnie powiedzenie „uderz w stół, a nożyce się odezwą”. No i – odezwały się. Pytanie tylko, czy tak, jak powinny?

IGMAP

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. IGMAP

IGMAP. Diabeł tkwi w szczegółach

Jedno trzeba przyznać – rząd w błyskawicznym tempie zareagował na toczące się wydarzenia. Nie wszystkich jednak taki obrót spraw ukontentował. Wręcz przeciwnie – głosów niezadowolenia nie brakuje, czego dowodem jest wpis IGMAP:

Pod wpływem naszego protestu Rząd wydał wczoraj wieczorem rozporządzenie. Niestety, kolejny raz dyskryminuje ono nasze środowisko branży artystycznej oraz organizatorów! Limit 250 osób w plenerze – gdzie jest najbezpieczniej – to zwykła kpina! Jest to kompletnie nierentowne i większość nie podejmie się organizacji wydarzeń, dodatkowo bez możliwości gastronomi. Tym bardziej versus zwiększenia limitu publiczności podczas meczów kadry do 50% publiczności! To nawet 20.000 ludzi! Gdzie jest tutaj sens i logika?! Zakazana jest także wszelka gastronomia podczas wydarzeń.
Nie mniej kontrowersji wzbudza zapis dotyczący imprez kulturalnych w pomieszczeniach zamkniętych.  Jak możemy przeczytać w rozporządzeniu „prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki jest dopuszczalne także w pomieszczeniach, jednak do 5 czerwca.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →