Dawid Podsiadlo

Dawid Podsiadlo
Alternative Electronic Pop / Rock
Kraj:
Polska

Dawid Podsiadło – to bezsprzecznie i ewidentnie jeden z najciekawszych i najbardziej oczekiwanych debiutów w Polsce. Głos, który od pierwszych dźwięków intryguje i nie daje o sobie zapomnieć. 

Artysta, który ma wizję swojej muzyki i od początku ją precyzyjnie realizuje, zdolny kompozytor i autor tekstów – prawdziwa gwiazda!

Jego debiutancka płyta pt. „Comfort and Happiness” ukazała się na rynku 28 maja i już 3 dni po premierze wyprzedano w sklepach pierwszy jej nakład. Album wszedł także na listy bestsellerów sklepów internetowych. Debiutancki krążek osiągnął status potrójnie platynowej płyty – co dowodzi jej wyjątkowości oraz ogromnego uznania przez fanów.

Utwór „Trójkąty i kwadraty” – ma ponad 4 miliony odsłon na kanale youtube, przez kilka tygodni  był na I miejscu Listy Przebojów „Trójki”. Dawid Podsiadło to prawdziwe „estradowe zwierze” – jego koncert na Heineken Opener Festival 2013 przeszedł do historii jako jeden z najlepszych występów otwierających festiwal. Na koncercie w pierwszym dniu festiwalu o godzinie 17.00 było ponad 8 tysięcy widzów!

Ogromnym sukcesem zakończyła się jubileuszowa 20 Gala Fryderyków 2014, która odbyła się w 27.04.2014 w warszawskiej Sali Kongresowej. Dawid Podsiadło zdobył wszystkie cztery nagrody: album roku, artysta roku, debiut roku i utwór roku.