Tych 10 utworów kończy w tym roku 10 lat

Fot. Materiały promocyjne
News
10 lat minęło, jak jeden dzień

Znacie to uczucie, kiedy słuchacie sobie jakiejś płyty i nagle na pełnym zdziwieniu dociera do was, że od momentu jej premiery minęła pełna dekada? Cóż, my też. I nie raz się na tym łapaliśmy, kiedy przygotowywaliśmy dla was poniższy ranking.

10 lat minęło, jak jeden dzień

Dekada w muzyce to naprawdę sporo. Jednak są takie albumy, które choć powszechnie mogą być uważane za „stare”,  nadal brzmią niesamowicie świeżo, intrygująco i „na czasie”. Sprawdźcie naszą listę 10 elektronicznych perełek, które pomimo upływu lat wciąż zachwycają:

1. Andy Stott – Passed Me By

Najbardziej znana i najwyżej ceniona płyta mistrza szorstkich i przepełnionych pogłosem brzmień ukazała się dokładnie 12 maja 2011 roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

2. Nicolas Jaar – Space Is Only Noise 

To zdecydowanie jedna z najważniejszych płyt ostatnich 10 lat w świecie elektroniki. Dzisiaj ciężko to sobie wyobrazić, ale dziennikarze w chwili ukazania się Space Is Only Noise widzieli w Jaarze amerykańską odpowiedź na Jamesa Blake’a.

 

3. Emika – Emika

Wychowana na albumach Portishead i Massive Attack Brytyjka wydała swój debiutancki album w drugiej połowie 2011 roku w wytwórni Ninja Tune.  Z pewnością płyta ta wniosła dużo świeżego powietrza do nieco stęchłych w tamtym czasie gatunków, takich jak trip-hop, electro czy dubstep.

4. Burial – Street Halo

Atmosferyczna muzyka miasta w najlepszym wydaniu. Street Halo nie jest może najlepszym krążkiem w karierze Buriala, ale zdecydowanie ma swoje wybitne momenty.

5. Sepalcure – Sepalcure

Tworzący duet Sepaclure Praveen Sharma i Travis Stewart to dwójka garażowych romantyków. Ich wspólny debiutancki krążek  reprezentuje zarówno kameralny groove i melodyjność, jak i schematy rytmiczne rodem z juke house. Po latach słucha się tego po prostu znakomicie.

6. Björk – Biophilia

Biophilia to zdecydowanie najtrudniejsza w odbiorze i najbardziej awangardowa płyta islandzkiej wokalistki. Jedni jej nie znoszą, drudzy doceniają jej złożoność i nieczystość. Krążek doczekał się również wersji koncertowej w formacie DVD.

7. James Blake – James Blake

W 2011 roku o Jamesie Blake’u było naprawdę głośno. Stało się to m.in. za sprawą singla Limit to Your Love , który promował płytę James Blake.

8. Junior Boys – It’s All True

Na czwartym długogrającym krążku Junior Boys słychać zainteresowanie muzyków fuzją minimalu z tech-house’em oraz orientalnymi instrumentami pochodzącymi z dalekich Chin.

9. Kode9 & the Spaceape – Black Sun

Kode9 i Spaceape tworzyli na początku lat dziesiątych jeden z ważniejszych  duetów na scenie basowej. Black Sun to bez wątpienia ich najlepsza wspólna płyta.

10.Holy Other – With U

Holy Other to projekt producenta z Manchesteru, który zachwycił media i słuchaczy swoją debiutancką EP-ką With U. Krążek ten znalazł się na wielu rankingach podsumowujących 2011 rok.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →