Tych 10 utworów kończy w tym roku 10 lat

Fot. Materiały promocyjne
News
10 lat minęło, jak jeden dzień

Znacie to uczucie, kiedy słuchacie sobie jakiejś płyty i nagle na pełnym zdziwieniu dociera do was, że od momentu jej premiery minęła pełna dekada? Cóż, my też. I nie raz się na tym łapaliśmy, kiedy przygotowywaliśmy dla was poniższy ranking.

10 lat minęło, jak jeden dzień

Dekada w muzyce to naprawdę sporo. Jednak są takie albumy, które choć powszechnie mogą być uważane za „stare”,  nadal brzmią niesamowicie świeżo, intrygująco i „na czasie”. Sprawdźcie naszą listę 10 elektronicznych perełek, które pomimo upływu lat wciąż zachwycają:

1. Andy Stott – Passed Me By

Najbardziej znana i najwyżej ceniona płyta mistrza szorstkich i przepełnionych pogłosem brzmień ukazała się dokładnie 12 maja 2011 roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

2. Nicolas Jaar – Space Is Only Noise 

To zdecydowanie jedna z najważniejszych płyt ostatnich 10 lat w świecie elektroniki. Dzisiaj ciężko to sobie wyobrazić, ale dziennikarze w chwili ukazania się Space Is Only Noise widzieli w Jaarze amerykańską odpowiedź na Jamesa Blake’a.

 

3. Emika – Emika

Wychowana na albumach Portishead i Massive Attack Brytyjka wydała swój debiutancki album w drugiej połowie 2011 roku w wytwórni Ninja Tune.  Z pewnością płyta ta wniosła dużo świeżego powietrza do nieco stęchłych w tamtym czasie gatunków, takich jak trip-hop, electro czy dubstep.

4. Burial – Street Halo

Atmosferyczna muzyka miasta w najlepszym wydaniu. Street Halo nie jest może najlepszym krążkiem w karierze Buriala, ale zdecydowanie ma swoje wybitne momenty.

5. Sepalcure – Sepalcure

Tworzący duet Sepaclure Praveen Sharma i Travis Stewart to dwójka garażowych romantyków. Ich wspólny debiutancki krążek  reprezentuje zarówno kameralny groove i melodyjność, jak i schematy rytmiczne rodem z juke house. Po latach słucha się tego po prostu znakomicie.

6. Björk – Biophilia

Biophilia to zdecydowanie najtrudniejsza w odbiorze i najbardziej awangardowa płyta islandzkiej wokalistki. Jedni jej nie znoszą, drudzy doceniają jej złożoność i nieczystość. Krążek doczekał się również wersji koncertowej w formacie DVD.

7. James Blake – James Blake

W 2011 roku o Jamesie Blake’u było naprawdę głośno. Stało się to m.in. za sprawą singla Limit to Your Love , który promował płytę James Blake.

8. Junior Boys – It’s All True

Na czwartym długogrającym krążku Junior Boys słychać zainteresowanie muzyków fuzją minimalu z tech-house’em oraz orientalnymi instrumentami pochodzącymi z dalekich Chin.

9. Kode9 & the Spaceape – Black Sun

Kode9 i Spaceape tworzyli na początku lat dziesiątych jeden z ważniejszych  duetów na scenie basowej. Black Sun to bez wątpienia ich najlepsza wspólna płyta.

10.Holy Other – With U

Holy Other to projekt producenta z Manchesteru, który zachwycił media i słuchaczy swoją debiutancką EP-ką With U. Krążek ten znalazł się na wielu rankingach podsumowujących 2011 rok.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →