Nicolas Jaar z zachwycająca muzyką od swoich podopiecznych

fot. materiały prasowe
News
nicolas jaar

Nicolas Jaar prezentuje najnowszym album nakładem własnego labelu Other Poeple. Portals przedstawia wizję muzyki wychowanków amerykańskiego artysty, współpracujących z nim dzięki programowi stypendialnemu wytwórni, jaki miał miejsce w Los Angeles w ubiegłym roku.

Nicolas Jaar stawia na młode talenty

W sierpniu 2022 roku grupa wyselekcjonowanych producentów utworzyła team powstały w ramach programu warsztatowego o nazwie OVERTONES. Szkolenia poprowadzili Nereya Otieno i Bena Rafsona z Rising Artists Foundation oraz chilijski maestro Nicolas Jaar. Po zakończeniu programu artyści postanowili stworzyć dźwiękowe świadectwo wspólnych doświadczeń i poszukiwań w muzyce elektronicznej.

Album Portals, który ukaże się 10 lutego nakładem Other People, przedstawia młode talenty z okolic Los Angeles. Wśród nich pojawiły się takie postaci jak Becca Lilia, brz, mrsebs, Neyva, Romeo Diablos, Umbra Abra i VORA.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nicolas Jaar
fot. materiały prasowe

OVERTONES to program grantowy z naciskiem na warsztaty stworzone w celu zmniejszenia barier w produkcji muzyki elektronicznej, pielęgnowania twórczych poszukiwań i zapewnienia edukacji w zakresie przemysłu muzycznego w rejonie Los Angeles. Program zgłębiał koncepcję podtekstów w procesie twórczym i w przemyśle muzycznym. Całośc zainicjował Nicolasa Jaara i specjalni goście z branży muzycznej.

Sprawdź także: Nicolas Jaar przedstawia światu muzykę Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia

Warsztaty trwały łącznie dwa miesiące. Zajęcia podzielono na dwie części. Pierwsza z nich dotyczyła produkcji muzyki elektronicznej przy użyciu programu Ableton Live 11, które poprowadził Nicolas Jaar. Drugie zajęcia dostarczały narzędzi do poruszania się i demistyfikacji przemysłu muzycznego, prowadzone przez The Rising Artist Foundation.

Wszyscy uczestnicy otrzymali stypendium w wysokości $4,375 oraz fundusze na pokrycie kosztów opieki zdrowotnej i przeszkód w wejściu na rynek na czas trwania programu. Z kolei całościowe zyski z najnowszego albumu trafią po równo do każdego z artystów udzielających się przy Portals.

Utworzyliśmy The Rising Artist Foundation aby wspierać szerokie spectrum najciekawszych głosów w amerykańskiej muzyce. Supportujemy kreatywny i profesjonalny rozwój na wczesnych etapach wybranych muzyków. Naszym celem jest pielęgnowanie bezkompromisowej ekspresji artystycznej. Pragniemy Ameryki, w której przemysł muzyczny zostanie zdemaskowany i zrożnicowany, z większą dostępnością dla najbardziej utalentowanych ludzi. Przewidujemy system, w którym artyści są zdrowi, wykształceni i stabilni finansowo – z możliwością zarządzania swoim rzemiosłem i karierąPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →