Tragedia na Medusa Festival w Hiszpanii

fot. materiały prasowe; D.R.W. / YouTube
Festiwale News
Tragedia na Medusa Festival w Hiszpanii

W ostatni weekend doszło do tragedii na hiszpańskim festiwalu Medusa. Nad ranem w sobotę, 13 sierpnia wskutek silnych podmuchów zniszczone zostały niektóre elementy infrastruktury festiwalu, w tym konstrukcje scen. Zginęła jedna osoba, a dziesiątki zostały ranne.

Medusa Festival 2022 – zabójczy żywioł

Między 10 a 15 sierpnia w miejscowości Cullera nieopodal Walencji odbywał się jeden z największych festiwali elektronicznych w Hiszpanii – Medusa. Na wydarzeniu miało zagrać wiele gwiazd sceny EDM i techno, m.in. David Guetta, Steve Aoki, Amelie Lens czy Carl Cox.

Medusa Goes To 2021

Około czwartej nad ranem niespodziewane i gwałtowne wiatry zniszczyły niektóre obszary festiwalu, zmuszając kierownictwo do podjęcia natychmiastowej decyzji o ewakuacji wydarzenia, aby zagwarantować bezpieczeństwo uczestnikom, pracownikom i artystom.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tragedia en el Festival Medusa de Cullera, Valencia | Music festival stage collapse in Spain

Jedna osoba zginęła, a dziesiątki zostały ranne, gdy w sobotę nad ranem silny wiatr spowodował zawalenie się części sceny podczas festiwalu muzyki tanecznej w pobliżu hiszpańskiej Walencji – poinformowały regionalne służby ratunkowe. Spośród poszkodowanych 3 doznały poważnych obrażeń, a 14 – innych drobnych uszkodzeń. Regionalne władze sanitarne poinformowały później, że rannych zostało 40 osób.

Strong Winds Wreak Havoc on Medusa Festival Near Valencia, Spain – Aug. 13, 2022

Krajowa agencja meteorologiczna poinformowała, że ​​w nocy wystąpiły „silne podmuchy wiatru i nagły wzrost temperatury”, przy czym na lotnisku w Alicante w regionie Walencji zarejestrowano podmuchy o prędkości 82 km/h.

Medusa Festival 2022 – festiwal odwołany

Kilka godzin po tragedii, która rozegrała się w sobotę nad ranem organizatorzy Medusa Festival podjęli jednogłośną decyzję o przerwaniu tegorocznej edycji wydarzenia, która miała trwać do poniedziałku, 15 sierpnia.

To bardzo bolesny moment. Trudny i rozdzierający serce. Strasznie smutna i przygnębiająca chwila dla naszych bliskich, przyjaciół. Moment, którego nikt nigdy nie powinien doświadczyć. To także najtrudniejszy moment, o jakim kiedykolwiek moglibyśmy pomyśleć jako ludzie tworzący Medusa Festival. Nadal jesteśmy smutni i rozdarci. Trudno to wyrazić słowami. Nasze myśli nieustannie są przy tych, których bezpośrednio i pośrednio dotknął nieszczęśliwy, nieoczekiwany i nieunikniony wypadek w nocy podczas dzisiejszej zabawy. Nasza publiczność jest ważna. Zaufali nam i są dla nas podstawowym filarem, abyśmy mogli tu dzisiaj kontynuować. Bezpieczeństwo uczestników naszego wydarzenia zawsze było dla nas absolutnym priorytetem. Podobnie jak bezpieczeństwo pracowników i artystów. Wierzymy, że każdy, kto nas zna, wie, że Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejszym priorytetem. W związku z tym organizacja Medusa Festival podjęła decyzję o odwołaniu festiwalu na stałe. Niesprzyjające i nieoczekiwane warunki pogodowe, występujące nadal przez cały dzień, zmuszają nas do zakończenia edycji 2022. To dzień żałoby i szacunku dla tych, których to dotyczy. Łączymy się w bólu z poszkodowanymi i składamy najgłębsze i najszczersze kondolencje dla rodziny ofiary. Dziękujemy wszystkim za zrozumienie

– napisali organizatorzy.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →