The Same – Fungeez EP

3 297
Recenzje

Info

Data wydania:
2013/01/07
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
The Same nie rozpieszczają ilością wypuszczanych singli, dlatego na każde nowe wydawnictwo czekam z zapartym tchem. Urzeka mnie ich pomysłowość, tworzony klimat, czy wierność własnemu stylowi, czerpiącemu z wszystkiego co najlepsze we współczesnej elektronice.
Najnowsza EP-ka „Fungeez” ukazała się na prowadzonym niegdyś przez samego Agorię, francuskim labelu InFine, co samo w sobie jest już powodem do dumy. Mamy tu 4 numery, z czego jeden został wydany wcześniej na nieistniejącym już Phatt Sounds. Mowa tu o mocnym i kwaśnym „Mental Disorder”, najbardziej porywającym tracku z całego zestawu.
Na wyróżnienie zasługuje fakt, że The Same nie powtarzają się w żadnym numerze. Mistyczny „Man of Dust” sporo czerpie z muzyki filmowej, cierpki „Fungeez” to najbardziej eksperymentalna propozycja, zaś „Royal Flush” to nietuzinkowa kompozycja oparta na gitarowych solówkach. Każdy utwór urzeka w inny sposób, nie pozwalając słuchaczowi nudzić się ani przez sekundę.
Cała EP-ka ukazuje bogactwo warsztatu warszawskiego duetu i jednocześnie potwierdza, że The Same to ścisła czołówka polskiej elektroniki. Nie podążają za trendami, po prostu tworzą taką muzykę, na jaką mają ochotę.

Tracklista

01. Man Of Dust

02. Fungeez

03. Mental Disorder

04. Royal Flush