Sprzedaż winyli rośnie w najlepsze. Ich ceny także

fot. DJ International Records
News
Miłość kosztuje. Wielbiciele winyli coś o tym wiedzą

Sprzedaż płyt winylowych w USA w pierwszej połowie 2022 roku wzrosła o imponujące 22%.

Miłość kosztuje. Wielbiciele winyli coś o tym wiedzą

Ci z Was, którzy są uzależnieni od kupowania winyli, wiedzą doskonale, jak ciężko jest zrezygnować z kupna upatrzonych tytułów. Nawet rosnące ceny czarnych krążków czy po prostu inflacja nie wydają się do tego zniechęcać, o czym świadczy najnowszy raport sporządzony przez RIAA. Wynika z niego jasno, że sprzedaż płyt winylowych w USA wzrosła o 22% w pierwszej połowie 2022 roku. Liczba wysłanych płyt winylowych podskoczyła za to do 21,8 mln, czyli o 15,7% w porównaniu do 18,8 mln w analogicznym okresie w 2021 roku.

Dane dotyczące przychodów z nagrań muzycznych w USA wzrosły ogólnie o 9% do 7,7 mld dolarów, przy czym utargi ze streamingu z płatnych subskrypcji, usług wspieranych reklamami i innych formatów wyniosły w tym okresie 6,5 mld dolarów. Liczba płatnych subskrypcji w serwisach streamingowych wzrosła do niebotycznych 90 milionów dolarów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

DJ International Records
Fot. DJ International Records

Nawet PlayStation musiało uznać wyższość czarnych krążków

Strumieniowanie nadal stanowi większość przychodów z muzyki, zajmując 84% całości wpływów, w porównaniu z fizycznymi nośnikami na poziomie 10%.

Miłośnicy muzyki najwyraźniej nie chcą rezygnować z wysokiej jakości dźwięku i namacalnego kontaktu z artystami, jaki zapewniają im winyle, a wytwórnie muzyczne wychodzą naprzeciw temu zapotrzebowaniu, oferując stały strumień ekskluzywnych, specjalnych wznowień oraz pięknie wykonanych opakowań i płyt

– skomentował przewodniczący i dyrektor generalny RIAA, Mitch Glazier.

Przypomnijmy o tym, że w tym miesiącu winyle wyprzedziły gry PlayStation jako drugi najlepiej sprzedający się format fizycznej rozrywki w Wielkiej Brytanii, o czym pisaliśmy tutaj. Entertainment Retailers Association (ERA) ujawniło, że sprzedaż płyt winylowych przynosi więcej przychodów niż sprzedaż gier w formacie fizycznym PlayStation 4 i 5 razem wziętych. Tylko sprzedaż gier na Nintendo Switch przyniosła do tej pory większy zysk niż winyle w 2022 roku.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →