Disney zapowiada reedycje legendarnych albumów na winylu

fot. Ehimetalor Akhere Unuabona/Unsplash
News
Disney

Z okazji 40-lecia premiery filmu Tron, studio Disney zapowiedziało reedycję legendarnego albumu autorstwa Wendy Carlos. Na czarnych płytach będziemy mogli usłyszeć również słynny soundtrack w wykonaniu Daft Punk.

Nie, to nie pomyłka – film Tron obchodzi w tym roku czterdzieste urodziny. Pierwowzór powszechnie znanego Tron: Dziedzictwo może jednak zaskoczyć nie tylko swoim rocznikiem. Produkcję uświetnia znakomita muzyka autorstwa Wendy Carlos. Amerykańska producentka znana jest z serii wyjątkowych kompozycji, towarzyszących jednym z najważniejszych produkcji filmowych w historii kinematografii. Artystka znana z eksperymentalnych, ambientowych ścieżek, stała się również ikoną dla społeczności transseksualnej.

Tron: Reedycja

Z okazji okrągłej rocznicy wydanej w 1982 roku ścieżki dźwiękowej, studio Disney Music zapowiedziało wydanie na winylu aż trzech albumów. Pierwszy stanowi reedycja słynnego albumu Wendy Carlos, którego brzmienie w niezwykły sposób wzbogaciło równie specyficzną estetykę produkcji.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Drugim albumem, który doczekał się reedycji na winylu, jest ścieżka dźwiękowa do najnowszej adaptacji historii o cyfrowej dystopii. Za muzykę do filmu Tron: Dziedzictwo odpowiada rzecz jasna duet Daft Punk. Nagranie wydanej w 2010 roku produkcji zajęło przeszło dwa lata. Ciężka praca przyniosła jednak swoje rezultaty – album zadebiutował na szczycie notowania Billboard w kategorii Dance/Electronic. W ubiegłym roku, po 11 latach od wydania, jedyna ścieżka dźwiękowa do filmu w karierze duetu po raz kolejny weszła na szczyt listy.

Trzecią reedycją zapowiedzianą przez studio Disneya jest zbiór remiksów legendarnej ścieżki autorstwa Daft Punk. Swoje adaptacje przedstawiają na nim m.in. Avicii, The Glitch Mob, Boys Noize czy M83.

Od Disneya po Kubricka

Choć Carlos nie nagrywa już od przeszło piętnastu lat, jej dokonania wciąż inspirują kolejne pokolenia twórców i twórczyń. Jest ona odpowiedzialna m.in. za ścieżki dźwiękowe do dwóch produkcji Stanleya KubrickaMechanicznej Pomarańczy i Lśnienia.

Wendy Carlos odpowiedzialna jest również za wprowadzenie do powszechnego użytku syntezatora Moog. Sprzęt uznawany jest za jeden z pierwszych tego typu instrumentów dostępnych dla szerszej publiczności. Artystka stała się również ikoną walki o uznanie osób nieheteronormatywnych. Jako jedna z pierwszych przedstawicielek branży otwarcie mówiła o swojej transseksualności.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →