W USA powstała biblioteka z wypożyczalnią winyli. W Polsce też takie chcemy!

Fot. Okayplayer.com
News
Książki i winyle

Brooklyńska Biblioteka Publiczna otworzyła dedykowaną sekcję winyli wraz ze stanowiskami odsłuchowymi.

Książki i winyle

Zlokalizowana przy Grand Army Plaza Brooklyńska Biblioteka Publiczna udostępniła swoim klientom pokaźną kolekcję płyt winylowych, które można wypożyczać. Posiadacze kart bibliotecznych mogą zabrać do domu wybrane sztuki z kolekcji 400 płyt, które obejmują szeroki wachlarz gatunków – od elektroniki, poprzez hip-hop, rock, reggae, country czy metal. Płyty można odsłuchiwać również na miejscu w specjalnych, dostosowanych do tego stanowiskach.

Biblioteka będzie wkrótce również gościć w swoich progach programy edukacyjne dotyczące produkcji audio, DJ-owania i kodowania muzyki. Na stronie internetowej placówki znajdują się również informacje dla początkujących fanów winyli, jak właściwie obchodzić się z płytami i gramofonami.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Brooklyn Public Library opens vinyl records collection for rent

Nasza biblioteka posiadała już wiele lat temu kolekcję winyli i zdecydowaliśmy, że to był najwyższy czas, aby ją przywrócić. W obszernym katalogu czarnych krążków mamy wszystkie rodzaje gatunków, od country, przez pop, do nowej fali do reggae

– powiedziała w rozmowie z CBS NEWS Jennifer Thompson, asystentka dyrektora Brooklyńskiej Biblioteki Centralnej.

Prosimy o podobną ofertę w Polsce!

W Polsce możliwość wypożyczania płyt winylowych oferuje na dzień dzisiejszy Biblioteka Gdynia, położona przy ul. Władysława IV 7-15 w śródmieściu Gdyni. Biblioteka posiada aktualnie na stanie około 250 winyli, wszystkie są nowe lub nieomal nowe i oferta jest ciągle powiększana. Oczywiście nie mielibyśmy nic przeciwko temu, żeby podobne rzeczy działy się w innych polskich miastach, miasteczkach i wsiach. Triumfalny powrót winyli mógłby dzięki temu odbić się jeszcze większym echem.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →