Spotify wprowadza audiobooki. Usługa już jest dostępna, ale tylko dla wybranych

fot. ProTarif.info
News
Spotify wchodzi w audiobooki

Spotify wprowadza do swojej oferty audiobooki. Jest w tym jednak jeden haczyk… a w zasadzie nawet dwa.

Spotify wchodzi w audiobooki

Spotify krok po kroku poszerza swoją ofertę. Od kilku dni subskrybenci mogą w szwedzkim serwisie streamingowym słuchać nie tylko cieszących się dużą popularnością podcastów, ale również audiobooków. Żeby jednak nie było zbyt słodko, audiobooki są dodatkowo płatne i do tego są dostępne jedynie dla osób zamieszkałych w Stanach Zjednoczonych.

Użytkownicy Spotify za oceanem mają do wyboru 300 000 tytułów. To całkiem przyzwoita liczba, a biblioteka ma być jeszcze cały czas rozbudowywana. Spotify ma zamiar także zwiększać swoją aktywność w zakresie promocji usługi, tak aby móc polecać tytuły najlepszych audiobooków. Będzie to podobne do tego, w jaki sposób platforma poleca utwory różnych wykonawców, odcinki podcastów i całe albumy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Spotify wprowadza audiobooki. Usługa już jest dostępna, ale tylko dla wybranych
fot. Materiały promocyjne

Kiedy usługa pojawi się w Polsce?

Audiobooki pojawią się z ikoną kłódki na przycisku odtwarzania, sygnalizując, że muszą zostać zakupione, aby ich słuchać. Użytkownicy, którzy odkryją audiobooki w aplikacji Spotify, będą mogli je kupić na stronie internetowej, na której będą w stanie sfinalizować zakup. Po powrocie do aplikacji książka zostanie automatycznie zapisana w ich bibliotece i będzie dostępna do słuchania w dowolnym momencie.

To dopiero początek przygody z audiobookami Spotify. Podobnie jak w przypadku podcastów, wprowadzamy nowy format dla publiczności, która nigdy wcześniej go nie używała, odblokowując zupełnie nowy segment potencjalnych słuchaczy. Pomaga nam to również wspierać jeszcze więcej rodzajów twórców i łączyć ich z fanami, którzy pokochają ich twórczość – co czyni to jeszcze bardziej ekscytującym

– czytamy w specjalnym oświadczeniu Spotify.

Na razie nie wiemy, kiedy dokładnie usługa pojawi się w Europie i w Polsce, ani czy audiobooki będą dostępne nie tylko w języku angielskim.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →