Speedy J wraca z nową płytą w wyjątkowej kolaboracji

fot. materiały prasowe
News
Speedy J

Myśląc o legendach holenderskiej muzyki elektronicznej, niewiele się pomylimy, wymieniając Speedy J i Alberta van Abbe'a. Panowie od dłuższego czasu doskonale czują się w swoim towarzystwie. Efektem jest najnowsze, mocno eksperymentalne wydawnictwo dla Avian Records. Sprawdź szczegóły!

Speedy J & Albert van Abbe – holenderskie techno w pigułce

Dwie absolutne ikony holenderskiej sceny techno – Speedy J i Albert van Abbe – łączą siły na płycie General Audio. Album zostanie wydany w renomowanym Avian Records, należącym do angielskiego mistrza Shifteda. Nagranie najnowszego wydawnictwa miało miejsce w audiofilskiej świątyni – studio Willem Twee w Den Bosch. General Audio eksploruje unikalne i ezoteryczne podejście do tworzenia dźwięku. Speedy J i Albert van Abbe to w końcu nie tylko wybitni techno DJ-e, ale i rewelacyjni eksperymentaliści.

 Albert van Abbe x Speedy J live

Używając sprzętu pomiarowego z lat 50., pierwotnie zaprojektowanego do konserwacji różnych nadajników radiowych, van Abbe i Paap tworzą nieziemskie ściany dźwięku i gęste abstrakcje rytmiczne. Podstawowe sygnały łączą się i przetwarzają przed zapisaniem za pomocą mikrofonów ustawionych tak, aby uchwycić unikalną akustykę studia Willem Twee. Sam sprzęt pochodzi jeszcze sprzed wynalezienia analogowych, modularnych syntezatorów opracowanych w latach 70., które są obecnie powszechne w wielu studiach.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Speedy J. Gigant elektroniki

Ptaszki ćwierkają, że Speedy J pojawi się w jednym z najlepszych polskich klubów jeszcze w tym roku. To będzie z pewnością jedno z największych wydarzeń jesieni na krajowej mapie klubowej. Zanim to nastąpi, sprawdźmy, co do powiedzenia miał Holender na temat swojego eksperymentalnego tworu z premierą zaplanowaną na 23 września.

Speedy J
Speedy J / fot. materiały prasowe

Z przyjemnością ogłaszam wydanie General Audio, albumu, który nagrałem we współpracy z Albertem van Abbe. Podczas lockdownu Albert i ja odwiedziliśmy studio Willem Twee i zabawiliśmy się tam z jego ogromną kolekcją zabawek z lat 50. Spędziliśmy dwa dni, nawigując po tym sprzęcie w zasadzie na ślepo. Udało nam się wycisnąć kilka całkiem unikalnych dźwięków i tekstur. Materiał, który znalazł się na albumie, został w całości nagrany na żywo. Skończyło się na ponownym wzmocnieniu nagrań, aby uchwycić szczególną akustykę pomieszczenia. Wspaniale mi się pracowało z Albertem. Podziękowania dla Hansa i Rikkerta za to, że byli tak dobrymi gospodarzami. Ukłony również w stronę Shifted i Emily Jeanne, którzy wydali naszą płytę. Enjoy!

– powiedział Speedy J o nadchodzącej płycie.

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy. Dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →