Wytwórnia Warp zapowiada reedycję kluczowej kompilacji muzyki elektronicznej

fot. Cortesía Ceremonia
News
Wytwórnia Warp zapowiada reedycję kluczowej kompilacji muzyki elektronicznej

Warp zapowiada pierwszą winylową reedycję kluczowej kompilacji Artificial Intelligence z 1992 roku. Zawierająca utwory od Autechre, Aphex Twina czy Speedy J płyta ukaże się 9 grudnia tego roku. Sprawdź szczegóły!

Warp. Ikoniczna kompilacja wraca do łask

Warp Records wznawia winylową edycję przełomowej kompilacji Artificial Intelligence po raz pierwszy od jej wydania blisko 30 lat temu. Składak zawierający wczesne utwory takich artystów, jak Aphex Twin (jako The Dice Man), Autechre, Richie Hawtin (jako UP!) i Speedy J jest jedną z najbardziej cenionych wydawnictw brytyjskiej wytwórni. Oryginalna szata graficzna płyty zaprojektowana przez The Designers Republic została zrekonstruowana specjalnie na potrzeby reedycji, która ukaże się 9 grudnia.

Warp
fot. materiały prasowe

Artificial Intelligence – pionierska płyta z elektroniką

Artificial Intelligence to seria albumów Warp Records wydanych w latach 1992-1994 w celu eksponowania możliwości i dźwięków muzyki elektronicznej. Nie bez kozery wspomina się tę serię w kontekście narodzin IDM-u. Warp zdefiniował wówczas muzykę elektroniczną, wyjaśniając, iż jej przeznaczenie nie musi mieć ujścia wyłącznie na parkiecie. To była muzyka stworzona bardziej dla umysłu niż dla ciała. Z wytwórnią związane są największe postaci ze świata muzyki elektronicznej – LFO, Chris Cunningham, Boards Of Canada czy Flying Lotus.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Autechre zapowiada winylowe reedycje swoich klasycznych płyt z lat 90.

To kolejny raz w niedalekim odstępie czasu, kiedy legendarna wytwórnia Warp Records wznawia swoje klasyki. W zeszłym roku duet Autechre ponownie wydał swoje klasyczne i owiane legendą albumy Chiastic Slide i LP5 w wersji winylowej. Były to pierwsze reedycje obu albumów na winylu od czasu ich pierwszego wydania: 1997 rok – Chiastic Slide i 1998 rok – LP 5.

Artificial Intelligence – tracklista

A1 The Dice Man Polygon Window
A2 MusicologyTelefone 529
A3 Autechre Crystal
A4 I.A.O The Clan
A5 Speedy J De-Orbit
B1 Musicology Premonition
B2 UP! Spiritual High
B3 AutechreThe Egg
B4 Dr Alex PatersonLoving You Live

Speedy J – De-Orbit

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →