Holandia górą. Największe ikony techno łączą siły we wspólnym projekcie

fot. materiały prasowe
News
Speedy J

Wczorajsza informacja o kooperacji pomiędzy dwoma wybitnymi przedstawicielami holenderskiego techno – Speedy J i Steve’em Rachmadem – poruszyła wyobraźnią wszystkich fanów gatunku. Obu dżentelmenów nie trzeba specjalnie przedstawiać – współczesna muzyka elektroniczna nie byłaby taka sama bez ich dokonań. Panowie doskonale poczuli się w studiu, teraz planują wspólną trasę koncertową. Sprawdź szczegóły.

Speedy J x Steve Rachmad. Duet marzeń

Jeśli kiedykolwiek miałby powstać ranking 10 najważniejszych współczesnych producentów i DJ-ów techno, Speedy J i Steve Rachmad bezdyskusyjnie znaleźliby się w takim zestawieniu. Legendy, ikony, wzór dla przyszłych pokoleń. Nawet nie będziemy starali się przybliżyć wszystkich aktywności, za jakie odpowiedzialna jest wspomniana dwójka. Ich wpływ na rozwój muzyki techno jest absolutnie niepodważalny. Oboje wnieśli do gatunku innowacyjność, jakość i poziom, o jakich większość producentów może tylko pomarzyć.

Holandia górą. Największe ikony techno łączą siły we wspólnym projekcie, Speedy J & Steve Rachmad
Speedy J & Steve Rachmad / fot. materiały prywatne

Czytaj także: Speedy J – wywiad dla Muno.pl

Holenderscy producenci i didżeje są jednymi z tych weteranów muzyki klubowej, którzy, mimo że zaczynali swoją karierę niespełna trzy dekady temu, nadal są aktywni i kreatywni. Nie dość, że z powodzeniem występują w klubach i na festiwalach za deckami, to regularnie dostarczają nam nowych nagrań. Fakt, najlepsze płyty nagrywali w latach 90., definiując na nowo techno, co nie zmienia faktu, że we dwójkę stanowią trzon kopalni najlepszych współczesnych setów z okolic inteligentnej, technicznej maestrii.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

46 SPEEDY & STEVE

Pierwszy efekt współpracy pomiędzy Speedy J i Steve’em Rachmadem przyniósł nam wysmakowaną EP-kę 46 SPEEDY & STEVE dla holenderskiej oficyny STOOR. Dzisiaj dowiedzieliśmy się o ich kolejnych aktywnościach zaplanowanych na początek przyszłego roku – Speedy J i Steve Rachmad wychodzą ze studia prosto do najlepszych klubów i festiwali na świecie. Miejmy nadzieję, że planowane międzynarodowe tournée zahaczy o Polskę

Ostatnie dwa lata ze Steve’em Rachmadem aka STERAC minęły nam na spontanicznych spotkaniach w studiu, przynosząc bardzo produktywną współpracę. Po kilku jam sessions Stay Home Soundsystem zdaliśmy sobie sprawę, że odnajdujemy wspólnie konkretny flow, szczególnie podczas improwizacji na żywo. Ostatnimi czasy więcej czasu spędzieliśmy w studio, nagrywając muzykę oraz kombinując z różnymi konfiguracjami set-upów pod względem występów na żywo. Poszło nam zadziwiająco łatwo i już dzisiaj zapowiadamy kilka występów z początkiem 2023 roku. Wyczekujcie kolejnych informacji na temat najnowszego projektu Speedy & Steve!

– Speedy J.

 Steve Rachmad aka Sterac x Speedy J livePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →