Sonar Soul z kolejnym singlem, gośćmi i datą premiery płyty

News
Sonar Soul

Sonar Soul prezentuje nowy singiel i coraz bardziej podgrzewa atmosferę przed premierą debiutanckiego krążka.

Sonar Soul prezentuje Vincenta

Łukasz Stachurko niespiesznie odkrywa kolejne karty. Od czasu premiery Definition, pierwszego singla promującego solowy debiut, producent i didżej zaprezentował dwa kolejne numery.

Pod koniec czerwca światło dzienne ujrzał nagrany wspólnie z Rosalie. kawałek Other Side. Dziś swoją premierę miała najnowsza produkcja Stachurko. Numer nosi tytuł Vincent, a prócz utworu, poznaliśmy datę premiery krążka i listę pojawiających się na nim wokalistów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sonar Soul – kiedy premiera płyty?

Pierwszy album, który Stachurko wyda pod aliasem swojego solowego projektu, ukaże się już 13 września. Płyta You Are My Sun pojawi się w wersji cyfrowej, w formie płyt CD oraz na winylu w bardzo limitowanym nakładzie.

Głównodowodzący projektem Sonar Soul zdradził personalia gości, których będzie można usłyszeć na płycie. Prócz Rosalie., wśród szeregu wokalistów pojawią się m.in. Michał SobierajskiIgor Walaszek (Bass Astral x Igo) oraz Baasch. Z kolei w sesji nagraniowej udzielili się Mateusz Holak Paweł Stachowiak (Kroki, EABS).

Sonar Soul – czego można się spodziewać?

W dotychczas zaprezentowanych utworach, wyraźnie pobrzmiewają inspiracje znane z innych projektów Stachurko, w tym z duetu RysySporo tu skąpanej w słońcu elektroniki rodem z Wielkiej Brytanii. Vincent przywodzi na myśl twórczość Toro y Moi z jego ostatniej płyty zatytułowanej Out Space czy niektóre produkcje LA Priesta.

Muśnięta disco-house’owym brzmieniem kompozycja kryje w sobie niespodziankę. Są nią sample wokalne będące fragmentami dialogów z filmu Że życie ma sens. Niezależny obraz z 2000 roku autorstwa ekipy Sky Piastowskie to w niektórych kręgach pozycja niemal kultowa.

Wszystkie dotychczas zaprezentowane single różnią się stylistycznie. Jednak nie można odmówić im punktów wspólnych. W każdym z nich mamy do czynienia z dopieszczoną, przemyślaną elektroniką, której bliżej do słonecznych imprez na świeżym powietrzu niż do zaciemnionych klubów. Czy Definition, Other Side i Vincent należy uznawać za numery najlepiej oddające charakter całej płyty? Zdecydowanie nie.

Na krążku znajdzie się wiele pozycji, w których mieszać się będą różne estetyki, od hip-hopu po UK garage. Nie bez wpływu na kształt materiału pozostaje obecność Baascha czy Igo. Wyraziści, lecz kompletnie różni od siebie wokaliści, mogą wprowadzić sporo ciekawych elementów do muzyki Sonar Soula. Jednak by się o tym ostatecznie przekonać, musimy zaczekać do 13 września.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →