Tak brzmi pierwszy numer z nadchodzącej płyty Sonar Soula

News

Łukasz Stachurko to człowiek, który niezbyt długo potrafi siedzieć w miejscu nie zajmując się muzyką. Znany m.in. za sprawą działalności didżejskiej jako Sonar Soul oraz producenckiej w duecie Rysy czy zespole Sonar, z którym w ubiegłym roku wydał album Torino, wraca do twórczości solowej.

Jako Sonar Soul, Łukasz Stachurko przygotowuje się do wydania długogrającego krążka. Album zatytułowany You Are My Sun pojawi się jesienią, ale zanim do tego dojdzie muzyk podzieli się z słuchaczami próbkami materiału. Jedną z nich jest utwór Definition, pierwszy singiel z nadchodzącej płyty.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Stachurko ucieka od połamanego basu, jak miało to miejsce w Rysach, czy od piosenkowej konstrukcji rodem z Sonara. Definition to oczko puszczone w kierunku brytyjskiej elektroniki, w której mieszają się zarówno wpływy hip-hopu, jak i muzyki klubowej.

Niespiesznie rozkręcająca się kompozycja to miękkie lądowanie w świecie inspiracji Sonar Soula. Definition może przywodzić na myśl dokonania Four Teta z krążka New Energy. Zgrabna mozaika dźwięków, w której prym wiedzie sampling, to udana próba narobienia apetytu na więcej.

Przydałoby się wpuścić nieco świeżego powietrza do zatęchłej ostatnimi czasy, coraz mniej zaskakującej rodzimej elektroniki. Łukasz Stachurko może być jednym z tych, którzy tego dokonają.

W dość oczywisty sposób nasuwa się pytanie czy tytuł utworu to próba zdefiniowania własnego brzmienia. A może jest to podpowiedź w znalezieniu odpowiedzi na pytanie czego spodziewać się na You Are My Sun? Pozostawmy te rozważania bez wniosków i pozwólmy Sonar Soulowi dostarczyć nam więcej powodów do snucia domysłów.

Premiera albumu zaplanowana została na tegoroczną jesień, a do tego czasu Łukasz Stachurko zapewne podzieli się kolejnymi nagraniami. Zanim to nastąpi, materiał z You Are My Sun wybrzmi na żywo przy okazji koncertów The Cinematic Orchestra. Sonar Soulowi przypadła przyjemność supportowania Jasona Swinscoe i jego świty podczas nadchodzącej trasy po Polsce.

Stachurko i TCO wystąpią:

17.05. A2, Wrocław ZAMÓW BILETY!
18.05. Studio, Kraków ZAMÓW BILETY!
19.05. Stary Maneż, Gdańsk ZAMÓW BILETY!
20.05. Palladium, Warszawa ZAMÓW BILETY!
21.05. Sala Ziemi, Poznań ZAMÓW BILETY!

Wcześniej Sonar Soul pojawi się 5 kwietnia w Warszawie w Miłości Kredytowej, gdzie zaprezentuje się w formie DJ setu. Na koncert z zespołem poczekać będzie trzeba do 25 kwietnia. Wtedy Stachurko w towarzystwie zespołu zagra w Poznaniu, a dokładniej w klubie Próżność. Koncert odbędzie się w ramach festiwalu ENEA Spring Break.

Zdjęcia: Szymon Dudka

The Cinematic Orchestra

Biletomat.pl
130 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →