Toro Y Moi – What For?

Recenzje

Info

Data wydania:
2015/04/07
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Toro Y Moi, król ‚chillwave’u’ powraca z nowym albumem ‚What For?‚. Na krążku raczej próżno szukać elektronicznych bitów, ‚Chaz’ odświeża R&B i funk podając nam te gatunki w popowym, radiowym wydaniu.
Płyta brzmi naprawdę imponująco. Jeśli będziemy jej słuchać głośno odwdzięczy nam się ciepłym bassem i ‚chrupiącą’ perkusją, w którą uzbrojona jest każda piosenka. Konwencja płyty momentami przywodzi na myśl ostatni album Daft Punk skrzyżowany z ‚popowymi balladami dla dziewczyn’. Jeśli chodzi o treść najnowszego wydawnictwa Toro Y Moi, to na pewno jego mocnym punktem jest ostatnia piosenka ‚Yeah Right. Po płycie pełnej radiowych piosenek, czasem nieco zbyt pretensjonalnych, ale za to z interesującą aranżacją, Toro wreszcie porywa oferując nam przyjemny, stonowany trip.
Byłem mocno zaskoczony popowym nastrojem panującym na albumie. Jednak jest to poprawna płyta, świetnie zrealizowana i wiernym fanom Toro z pewnością przypadnie do gustu. Jeśli chodzi o moje zdanie, to Chaz w nieco mniej elektronicznym wydaniu zdecydowanie lepiej sprawdził się na ‚Underneath The Pine’ z 2011 roku.

Mariusz Zych

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. What You Want
02. Buffalo
03. The Flight
04. Empty Nesters
05. Ratcliff
06. Lilly
07. Spell It Out
08. Half Dome
09. Run Baby Run
10. Yeah Right