Słuchamy nowego kawałka Gorillaz

196
News Film Galeria

W sieci pojawił się premierowy utwór animowanej supergrupy. Nagranie nosi nazwę How Far? i  stanowi hołd Gorillaz dla zmarłego kilka dni temu perkusisty, Tony’ego Allena.

Gorillaz premierowo

Najnowszy utwór Gorillaz z udziałem zmarłego Tony’ego Allena został zarejestrowany w Londynie na chwilę przed wybuchem pandemii COVID-19. W How Far? gościnnie pojawia się również brytyjski raper o ksywie Skepta.

Gorillaz i kolejna odsłona Song Machine

Nagranie ukazało się w ramach projektu Song Machine, stanowiącego serię utworów wydawanych w 2020 roku. Co jakiś czas Gorillaz wypuszczają kolejne kawałki wchodzące w skład projektu, jest to więc swoista „płyta w odcinkach”. W połowie kwietnia światło dzienne ujrzał numer Aries, który została zarejestrowany przy udziale Petera Hooka, byłego basisty Joy Division.

Zespół zdecydował, że How Far? będzie muzycznym hołdem złożonym Tony’emu Allenowi, który był wieloletnim przyjacielem i współpracownikiem Damona Albarna, wokalisty Gorillaz.

Gorillaz – How far?

Gorillaz i Tony Allen

Przypomnijmy, że Allen zmarł 30 kwietnia w wieku 79 lat. Nigeryjczyk był legendą muzyki afro-beat i przez wielu uważany był za jednego z najlepszych perkusistów w historii. Damon Albarn współpracował z nim nie raz, pojawiał się na solowych albumach Allena, jak i zapraszał go do udziału w swoich projektach: The Good, The Bad & The Queen, Rocket Juice & The Moon i Africa Express.

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.