Gorillaz razem z Peterem Hookiem. Posłuchaj, jak brzmi „Aries”

News

Brytyjska grupa Gorillaz wypuściła do sieci nowy utwór. Możemy w nim usłyszeć byłego basistę Joy Division.

Reklama

Gorillaz – światowy fenomen

Gorillaz to animowana supergrupa, która stała się światowym fenomenem. Od czasu ich pierwszego wydawnictwa w 2001 roku, Gorillaz okazali są jednym z najbardziej unikalnych i ikonicznych zespołów. Stali się globalnym zjawiskiem i osiągnęli sukces, który okazał się przełomem w muzyce popularnej.

Debiutancki album Gorillaz sprzedał się w nakładzie 6 milionów egzemplarzy i zawierał uwielbiane po dziś dzień single Clint Eastwood i 19-2000. Następca debiutu, wydany w 2005 roku – Demon Days przyniósł im jeszcze większą popularność, a single DARE, Dirty Harry i nagrodzony Grammy utwór Feel Good Inc. stały się hitami w Europie i Ameryce.

Ostatnią płytę o tytule HUMANZ Gorillaz wydali w 2018 roku. To ich najbardziej aktualny, bogaty i panoramiczny album, opisywany jako rowerowa przejażdżka przez hip-hop, R’n’B, pop, reggaeton, soul i rock and roll.

Gorillaz

Gorillaz

Gorillaz prezentują utwór, stanowiący najnowszą część projektu Song Machine

Gorillaz nie zwalniają tempa. Po tym, jak otrzymaliśmy od nich niedawno premierowe nagrania Momentary Bliss (nagrany wspólnie ze Slaves i Slowathi) oraz Desole (z gościnnym udziałem Ftoumata Diawara), do Internetu trafił kolejny świeżutki utwór projektu dowodzonego przez Damona Albarna. Aries został wyprodukowany przy gościnnym udziale Petera Hooka, byłego basisty zimnofalowego zespołu Joy Division.

Gorillaz wypuszczają również teledysk do Aries

Utwór osadzony jest w klimacie lat 80. i może się kojarzyć z twórczością New Order – kapeli, która powstała na gruzach Joy Division. Aries został wydany w ramach projektu Gorillaz zatytułowanego Song Machine. Projekt ten stanowi serialową serię teledysków i nowych singli zespołu, przewidzianych na cały 2020 rok.

Za animowany teledysk do Aries odpowiada słynny grafik Jamie Hewlett, który współpracuje z Gorillaz od wielu lat. W klipie widzimy Murdoca jadącego na motorze wśród zmieniającego się krajobrazu. Zobaczcie.

Gorillaz – Aries ft. Peter Hook & Georgia

Polub muno.pl na Facebooku: