Gorillaz zaprezentują na Open’erze materiał z nowej płyty

924
Zapowiedzi

Najnowsze dzieło Gorillaz, krążek "The Now Now", ukaże się 29 czerwca, tuż przed występem grupy w Gdyni. Aż 4 utwory z płyty są już dostępne.

Pracujemy nad kolejnym albumem Gorillaz, który zamierzamy wydać w przyszłym roku. Zwykle mieliśmy dobre 5 lat przerwy między krążkami, ale zdecydowaliśmy, że chcemy iść dalej. Mamy pomysły na kilka kolejnych albumów, zaczęliśmy od razu. Tak będzie w przyszłym roku i prawdopodobnie w następnym też – powiedział Jamie Hewlett w grudniu 2018.
Grupa dotrzyma słowa, bo najnowsza płyta, zatytułowana „The Now Now„, ukaże się już 29 czerwca, a więc chwilę przed występem na Open’er Festival. Polscy fani mogą więc liczyć na porcję premierowego materiału w Gdyni.
Niewiele brakowało, a wydanie płyty mogłoby się znacznie opóźnić albo zupełnie przeciwnie – mogłaby wypłynąć do sieci przed premierą. Damon Albarn po imprezie w jednym z londyńskich klubów zostawił w taksówce laptopa, na którym znajdował się gotowy materiał. Na szczęście taksówkarz zwrócił zgubę właścicielowi.
Album promuje singiel „Humility„, poniżej znajdziecie jeszcze trzy inne utwory z nadchodzącej płyty.

Tracklista:

01. Humility (ft. George Benson)
02. Tranz
03. Hollywood (ft. Snoop Dogg and Jamie Principle)
04. Kansas
05. Sorcererz
06. Idaho
07. Lake Zurich
08. Magic City
09. Fire Flies
10. One Percent
11. Souk Eye