Gorillaz i tajska księżniczka. Słuchamy nowego utworu ekipy Damona Albarna

fot. Gorillaz.com
News
Gorillaz w formie tatuażu

Gorillaz podgrzewają atmosferę przed premierą swojego ósmego studyjnego albumu singlem Baby Queen.

Gorillaz i 1997 rok

Popularny w Polsce zespół Gorillaz podzieli się trzecim numerem z nadchodzącej płyty Cracker Island zatytułowanym Baby Queen. Inspiracją do nagrania piosenki była niesamowita historia, która przydarzyła się Damonowi Albarnowi w 1997 roku. Chodzi o koncert jego ówczesnego zespołu Blur, na którym pojawił się nieoczekiwany gość – tajska księżniczka.

Gdy zaczęliśmy grać nasz kawałek Song 2, ona stanęła na swoim tronie, tuż obok stołu dźwiękowców, i skoczyła w tłum. Napisałem ten utwór, ponieważ całkiem niedawno miałem sen, w którym – już jako dorośli – razem spędzaliśmy wspólnie czas. Ona wtedy była młodą damą, dzisiaj jest już dorosłą kobietą

– wspomina Albarn. 

Kawałek kojarzyć może się swoim brzmieniem z twórczością Gorillaz z początkowych lat istnienia zespołu. Znajdziemy w nim zarówno senne syntezatory, jak i shoegaze’owe gitarowe wtręty oraz wyraziste partie wokalne. Utworu możecie posłuchać poniżej:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Gorillaz – Baby Queen

W oczekiwaniu na nową płytę

Singiel Baby Queen to trzeci utwór z nowej płyty komiksowego bandu. Wcześniej Gorillaz opublikowali tytułowy Cracker Island z udziałem Thundercata oraz New Gold, w którym gościnnie pojawił się zespół grający psychodelicznego rocka, Tame Impala.

Premiera Cracker Island zaplanowana jest na 24 lutego 2023 roku. Przed pojawieniem się płyty usłyszymy zapewne jeszcze jeden lub więcej singli zapowiadających wydawnictwo.

Gorillaz – Cracker Island – lista utworów:

  1. Cracker Island feat. Thundercat
  2. Oil feat. Stevie Nicks
  3. The Tired Influencer
  4. Tarantula
  5. Silent Running feat. Adeleye Omotayo
  6. New Gold feat. Tame Impala & Bootie Brown
  7. Baby Queen
  8. Tormenta feat. Bad Bunny
  9. Skinny Ape
  10. Possession Island feat. Beck


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →