SAMA zwolniona z aresztu

News
SAMA na wolności

Palestyńska DJka SAMA, która została zatrzymana pod koniec roku za organizację techno party w meczecie, jest już na wolności.

Reklama

SAMA już na wolności

Sama’ Abdulhadi, posługująca się na co dzień pseudonimem SAMA, został zatrzymana 28 grudnia po tym, jak poprowadziła imprezę muzyczną w meczecie Nabi Musa, o czym pisaliśmy tutaj. DJka miała otrzymaną zgodę na przeprowadzenie eventu od władz państwowych, jednak po tym, jak do sieci trafiły filmiki z imprezy, na których widać było alkohol i mieszane pary kobiet oraz mężczyzn tańczących w rytm głośnej muzyki, Palestyńczycy postanowili ukarać organizatora wydarzenia, czyli SAMĘ. Artystkę aresztowano za „obrazę uczuć religijnych”.

Sama

Abdulhadi na szczęście została zwolniona już za kaucją. Nie może podróżować poza Palestyną i jest prowadzone przeciw niej dalsze śledztwo. Postawiono jej też nowe zarzuty – zbezczeszczenia świętego miejsca i symboli religijnych, a także naruszenia rozporządzeń związanych z ograniczeniami w życiu społecznym dotyczących COVID-19. Jeśli SAMA zostanie postawiona oficjalnie w stan oskarżenia, to grozić jej będzie wtedy kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

SAMA – DJ’ka z osiągnięciami

SAMA inaczej Sama Abdulhadi to DJ-ka, producentka, promotorka i organizatorka techno wieczorów w Ramallah, pochodząca z Palestyny. Jej pseudonim artystyczny po arabsku oznacza niebo. Nazywana jest też palestyńską królową techno. Znana jest w Wielkiej Brytanii, Egipcie i Paryżu. W  2019 roku SAMA wystąpiła w Polsce na OFF Festival.

SAMA – Beatport Live

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Czołowa palestyńska DJka aresztowana za przeprowadzenie imprezy techno w meczecie

29 grudnia 2020
SAMA zwolniona z aresztu

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.