SAMA zwolniona z aresztu

News
SAMA na wolności

Palestyńska DJka SAMA, która została zatrzymana pod koniec roku za organizację techno party w meczecie, jest już na wolności.

SAMA już na wolności

Sama’ Abdulhadi, posługująca się na co dzień pseudonimem SAMA, został zatrzymana 28 grudnia po tym, jak poprowadziła imprezę muzyczną w meczecie Nabi Musa, o czym pisaliśmy tutaj. DJka miała otrzymaną zgodę na przeprowadzenie eventu od władz państwowych, jednak po tym, jak do sieci trafiły filmiki z imprezy, na których widać było alkohol i mieszane pary kobiet oraz mężczyzn tańczących w rytm głośnej muzyki, Palestyńczycy postanowili ukarać organizatora wydarzenia, czyli SAMĘ. Artystkę aresztowano za „obrazę uczuć religijnych”.

Sama

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Abdulhadi na szczęście została zwolniona już za kaucją. Nie może podróżować poza Palestyną i jest prowadzone przeciw niej dalsze śledztwo. Postawiono jej też nowe zarzuty – zbezczeszczenia świętego miejsca i symboli religijnych, a także naruszenia rozporządzeń związanych z ograniczeniami w życiu społecznym dotyczących COVID-19. Jeśli SAMA zostanie postawiona oficjalnie w stan oskarżenia, to grozić jej będzie wtedy kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

SAMA – DJ’ka z osiągnięciami

SAMA inaczej Sama Abdulhadi to DJ-ka, producentka, promotorka i organizatorka techno wieczorów w Ramallah, pochodząca z Palestyny. Jej pseudonim artystyczny po arabsku oznacza niebo. Nazywana jest też palestyńską królową techno. Znana jest w Wielkiej Brytanii, Egipcie i Paryżu. W  2019 roku SAMA wystąpiła w Polsce na OFF Festival.

SAMA – Beatport LivePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →