Czołowa palestyńska DJka aresztowana za przeprowadzenie imprezy techno w meczecie

News
Sama' Abdulhadi dla Bejrutu

Sama Abdul-Hadi, znana bardziej jako DJka o ksywie SAMA, przebywa w areszcie. Grozi jej kara więzienia za obrazę uczuć religijnych.

SAMA aresztowana za nielegalną imprezę

Nabi Musa, inaczej Meczet Mojżesza, to meczet położony na Pustyni Judzkiej, niedaleko Jerycha. Jest to jedno z najświętszych miejsc dla muzułmanów, które przyciąga wiernych z różnych krajów. To właśnie tam Sama Abdul-Hadi (SAMA) poprowadziła techno party, na której podawany był alkohol, a mieszane pary kobiet i mężczyzn tańczyły w rytm głośnej muzyki. Impreza miała miejsce w ubiegły weekend i oburzyła świat arabski. Palestyńczycy nazwali to wydarzenie świętokradztwem.

Policja aresztowała Samę Abdul-Hadi w poniedziałek, 28 grudnia, po tym, jak do sieci trafiły filmiki i zdjęcia z nielegalnego wydarzenia. Znana poza granicami swojego kraju DJka jest oskarżona o bezczeszczenie wiary muzułmańskiej. Nie wiadomo na razie, jaki wymiar kary jej grozi.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po imprezie dziesiątki Palestyńczyków przybyło na miejsce modlitwy, które w opinii muzułmanów jest miejscem pochówku Mojżesza i stanowi centralny punkt jednej z najważniejszych pielgrzymek dla ludzi wyznających islam. W sprawie wypowiedział się też Hamas, który nawołuje do surowej kary dla DJki oraz wzywa do walki z  “zabawami prowadzącymi wprost do zgnicia moralnego młodego pokolenia Palestyńczyków”.

SAMA

Meczet Nabi Musa

Koronawirus dużym problemem w Palestynie

Palestyński Zachodni Brzeg Jordanu, podobnie jak wiele innych obszarów świata, walczy o powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, a w ostatnich tygodniach nastąpił tam gwałtowny wzrost zachorowań. W październiku wskaźnik infekcji w Autonomii Palestyńskiej wynosił średnio około 500 przypadków dziennie, ale w grudniu wzrósł o około 300 %.

SAMA znaczy Niebo

SAMA inaczej Sama Abdulhadi to DJ-ka, producentka, promotorka i organizatorka techno wieczorów w Ramallah pochodząca z Palestyny. Jej pseudonim artystyczny po arabsku oznacza niebo. Nazywana jest też palestyńską królową techno. Znana jest w Wielkiej Brytanii, Egipcie i Paryżu. W  2019 roku SAMA wystąpiła w Polsce na OFF Festival.

Sama’ Abdulhadi DJ set – Monegros Desert Festival

UPDATE: Obecnie możecie podpisać petycję wzywającą do uwolnienia SAMY. Znajdziecie ją pod tym adresemW tekście namawiającym do wsparcia akcji możemy przeczytać, że DJka otrzymała zgodę od Ministerstwo Turystyki Palestyny na organizację imprezy i nie działa wbrew prawu.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →