Pysh – 26m2 EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/11/28
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Po całkiem udanej EP-ce pt. 'Wieczorny’, Pysh nie kazał nam zbyt długo czekać na świeży materiał. Artysta coraz aktywniej działa na scenie muzycznej, o czym świadczy częstotliwość z jaką ukazują się jego ostanie wydawnictwa. Ale czy ma to odzwierciedlenie w jakości jego produkcji?
Pysh zaprasza nas do surowego, tajemniczego świata, pełnego oszczędnych i wyrafinowanych brzmień. Całkiem dobrze mu to wychodzi, oryginał przyciąga enigmatycznym klimatem, a dość prosta, wpadająca w ucho melodia sprawia, ze jest łatwo rozpoznawalny. Brakuje tu niestety magicznego pierwiastka, który zatrzymałby na dłużej – mimo dopracowanych szczegółów i nienagannej kompozycji, utwór po kilku odsłuchaniach staje się dosyć monotonny.
Remiksy ’26 m2’ to dwie zupełnie różne wizje oryginału. Marco Marquez z powodzeniem tchnął w niego więcej życia i dynamiki – jego wersji słucha się z zaciekawieniem, lekko przytupując nóżką. Z kolei duet Popkids Vibes & PeTe podchwycił atmosferę oryginału i idąc o krok dalej zaaranżował jeszcze bardziej chłodny i zagadkowy klimat. Ciekawie rozgospodarowana przestrzeń, miarowość w dobieraniu dźwięków sprawiają, że interpretacja duetu brzmi bardzo dojrzale
Dodatkowo na EP’ce znajdziemy utwór ’Bibułka’, który artysta stworzył w kolaboracji z Tika Milano. Swobodna i lekka mieszanka deep i tech house’u, dopieszczona i koncepcyjna, której słucha się z przyjemnością.
Co zapamiętamy z tej EP-ki? Chyba przede wszystkim umiejętnie budowany nastrój, proste aranżacje i solidny zestaw remiksów. ’26 m2′ nie jest kamieniem milowym w karierze Pysh’a, ale na pewno nie jest tez krokiem do tyłu.


Pysh – 26m2 (original mix) // Ponton label by pysh

Pysh – 26m2 – Popkids Vibes & PeTe Deeper Dub [Ponton Music] by Popkids Vibes

PON010 : Pysh – 26 m2 (Marco Marquez Remix) // Snippet by Ponton

PON010 : Pysh & Tika Milano – Bibułka (Original Mix) // Snippet by Ponton

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. 26m2

02. 26m2 (Popkids Vibes & PeTe Deeper Dub)

03. 26m2 (Marco Marquez Remix)

04. Bibułka feat. Tika Milano

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →