Ableton Live: Podstawy produkcji muzycznej – darmowy e-book

Kultura News
ableton live darmowy poradnik

Chcesz zacząć tworzyć muzykę i poznać środowisko Ableton? Pysh i Manoid prezentują darmowy e-book o podstawach produkcji muzyki.

Darmowy poradnik dla producentów muzyki elektronicznej.

W Polsce obserwujemy stale rosnącą popularność muzyki elektronicznej. Zauważalne jest już nie tylko zainteresowanie samą muzykiem i clubbingiem, ale coraz więcej osób zaczyna swoją przygodę z produkcją i występami na scenie. Szkół muzycznych i realizatorskich w naszym kraju nie brakuje, jednak nie wszyscy mają szansę poświęcić czas na zajęcia, a często także nie małe pieniądze.

Ze względu na ten fakt, z odsieczą nadciągają Pysh i Manoid. Autorzy, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w pracy z dźwiękiem, stworzyli całkiem darmowy poradnik, pełen podstawowej wiedzy jak tworzyć i poruszać się w oprogramowaniu firmy Ableton. Nic nie zastąpi producentowi uszu, jednak wiedza zawarta w tym e-booku pomoże zbudować solidne fundamenty pod działalność każdego początkującego producenta. Pozwoli ona na przyspieszenie poszczególnych procesów oraz łatwiejsze zrozumienie i przystosowanie się do środowiska DAW. Z pewnością e-book będzie także doskonałym narzędziem dla wszystkich, którzy obawiają się przesiadki z innego DAW na Abletona.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

produkcja manoid ableton pysh ebook free

Pysh feat. Skalni – Idom Casy

Podstawy produkcji muzycznej w programie Ableton Live – czego się dowiemy?

E-book autorstwa Filipa Abramczyka i Karola Murawskiego jest podzielony na 17 rozdziałów. Autorzy zaczynają od kwestii sprzętowych, omówienia interfejsów audio czy monitorów. Przedstawiane są także ich funkcje oraz informacje, o których należy pamiętać przy zakupie.

poradnik ebook manoid pysh ableton

O ile niektórzy uznają to za zbędne, panowie postanowili także opisać proces nabycia oprogramowania od firmy Ableton i dostępne wersje. Pod lupę wzięto także podstawowe efekty i pluginy oraz interfejs i preferencje programu.

Manoid – Forests

Wsparcie od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w Sieci

Projekt e-booka udało się zrealizować w ramach programu stypendialnego. Przyznało je Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura w Sieci. Dzięki ich działaniom książka dostępna jest do pobrania na stronie www.abletonlive.pl całkowicie za darmo.

ableton manoid pysh poradnik free ebook

Zobacz także: Koncept i prezentacja nowego CDJ3000Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →