Efekty Valhalla jako natywne wtyczki w Abletonie

fot. Homeland Elisabeth / YouTube
News Technologia
Valhalla

Niby drobna zmiana, ale jakże potrzebna! Teraz fani wirtualnych efektorów firmy Valhalla korzystający z Abletona będą mieć zdecydowanie łatwiej – powstała specjalna wtyczka dla Max 4 Live, VallhallaWrapped.

Valhalla – dominacja na rynku wirtualnych pogłosów

Valhalla to jedna z najbardziej poważanych firm na rynku wirtualnych urządzeń audio, która specjalizuje się w cyfrowych pogłosach inspirowanych analogowymi wtyczkami delay dla muzyków, inżynierów i innych kreatywnych artystów – to prawdopodobnie najbardziej uniwersalne wtyczki z tej kategorii, jakie znajdziemy na rynku. Wirtualne efektory Valhalli są używane przez znanych i cenionych producentów na świecie, zarówno twórców muzyki elektronicznej, jak i gitarzystów m.in. Timbalanda, Disclosure, Deadmau5a, Jorisa Voorna, Daniela Avery’ego czy nawet inżyniera Doji Cat.

Valhalla Delay = Amazing Ambient Guitar Plugin!

Koniecznie sprawdź: Ableton Note nie był pierwszy – oto nasza topka mobilnych DAW-ów

ValhallaWrapper – wzór dla innych?

Firma Elisa Hom zaprojektowała ValhallaWrapper – to prosty i sprytny dodatek Max for Live, który symuluje interfejsy ulubionych pogłosów dokładnie tak, jakby były integralnymi wtyczkami Ableton Live. Z tą wtyczką nie będzie już trzeba włączać dodatkowego okna – to zdecydowanie zagwarantuje większą kontrolę nad widokiem sesji/aranżacji. Będzie to szczególnie przydatne dla live actowców.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Widok oraz działanie jest o wiele bardziej przystępne i praktyczniejsze, zresztą zobaczcie w poniższym filmie:

Valhalla plugin Wrapper for Ableton live!

Być może to rozwiązanie zainspiruje kolejnych programistów do wydania wtyczek dostosowanych pod interfejs Live. Wtyczkę ValhallaWrapper możecie nabyć na stronie gumroad w cenie 10 dolarów lub więcej. Pamiętajcie, że aby odpalić wtyczkę, musicie posiadać w swoim Abletonie również oprogramowanie Max 4 Live.

Zobacz także: Munocast 014: daisy cutter & naked relaxing: „Nie należy mylić networkingu z kolesiostwem”Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →