Projekt Gravity Network zawita na trzy dni do Warszawy

Fot. facebook.com/Nastia.official
News
Nastia 2022

Gravity to muzyczna inicjatywa trzech europejskich klubów z muzyką elektroniczną, która powstała jeszcze w trakcie pandemii. W nadchodzącym tygodniu czeka nas specjalny, 3-dniowy event w Warszawie. Wśród panelistek - Nastia.

Projekt Gravity dla wzmocnienia pozycji sceny elektronicznej

Bardzo doceniamy wszelkie przedsięwzięcia, jakie służą popularyzacji muzyki elektronicznej, pokazujące jednocześnie jej kulturotwórczy charakter, prospołeczne działanie i polityczne zaangażowanie.

Jasna 1 (Warszawa), Ankali (Praga) oraz Griessmuehle | Revier Südost (Berlin) to trzy kluby, które w trakcie lockdownowej rzeczywistości połączyły siły do wspólnych działań. Projekt został wówczas zakwalifikowany do współfinansowania przez Unię Europejską w ramach programu Kreatywna Europa i miał owocować imprezami oraz konferencjami w trzech krajach.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Naczelne cele przedsięwzięcia

Projekt Gravity, wspierany przez program Kreatywna Europa, to inicjatywa, której celem jest „wzmocnienie pozycji kultury muzyki elektronicznej i dynamiki rozwoju na scenie europejskiej poprzez wspieranie bardziej peryferyjnych społeczności”. Gravity, jako rozwijająca się sieć, ma na celu stymulowanie transnarodowej mobilności wybranych artystów lokalnych oraz edukację zarówno publiczności, jak i osób aktywnie zaangażowanych w kulturę klubową. Po wydarzeniach wiosną w praskim klubie Ankali, w skład których wchodziły takie działania, jak koncerty, panele dyskusyjne, warsztaty i noc klubowa, przychodzi czas na Warszawę.

Trzy bloki tematyczne podczas paneli dyskusyjnych w Warszawie

Stołeczne wydarzenie będzie trwało trzy dni i zacznie się już w czwartek, 15 września o godzinie 16:00 od panelu dyskusyjnego podzielonego na trzy tematy:

Kultura klubowa i ekonomia nocy
moderatorka: Dominika Sitnicka (OKO.press)
goście:
dtekkJędrzej Dondziło (Up To Date Festival / FOMO)
Łukasz Warna Wiesławski (Granko Agency)
Sanjin Nesimi (Ankali / Gravity Network)

Karol Czerniakiewicz i Zuzanna Gierszon / klub Pogłos

Ukraińska scena muzyki elektronicznej podczas wojny i poza nią
moderator: Maciek Piasecki (dziennikarz zajmujący się prawami człowieka)
goście:
Bejenec
Eugen Skrypnyk (Shum Rave)
Facheroia (Kem Warsaw)
Nastia (Nechto Records / Strichka Festival)

LGBTQ+ w kulturze klubowej w Polsce
moderator: Anton Ambroziak (OKO.press)
goście:
Gladi – Krzysztof Makuch (Metropolis Warsaw)
Karolina Mełnicka (Mazury Club)

Poko – Przemek Madej (pozqueer)
Pepe Le Puke

W czwartkową noc (15 września) odbędzie się również charytatywna impreza na rzecz Ukrainy, a cały dochód z bramki zostanie przekazany do odpowiednich instytucji.

Piąte urodziny klubu Jasna 1

Przy okazji musimy przypomnieć wszystkim, że zbliżają się obchody piątych urodzin klubu Jasna 1! Ostatni weekend września to celebracja tego jubileuszu wśród artystów takich jak Soft Crash, Objekt czy Jacek Sienkiewicz. Sto lat!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →