PLURED nie zwalnia tempa: Ellen Allien w Polsce

Eventpromo
Ellen Allien we Wrocławiu

Jeśli ktoś pomyślał, że Jeff Mills i poprzedzające go dwie imprezy z udziałem DVS1 w klubie Sfinks700 i Headless Horseman'a w Tamie wystarczą, to się mylił. PLURED ogłasza kolejną gwiazdę. Do Polski wpadnie Ellen Allien.

Ellen Allien. Poczet ikon

O niemieckiej artystce napisano już wszystko, bo… w zasadzie wszystko osiągnęła. Udzielając się w niezliczonej liczbie projektów, Ellen Allien stała się ikoną współczesnej elektroniki. By zrozumieć jej fenomen, należy spojrzeć o wiele dalej niż jedynie na produkowaną przez nią muzykę.

Ellen Allien w kulturze klubowej jest obecna niemal od trzech dekad. Już pierwsze kroki stawiała w tak ważnych dla Berlina miejscach jak Tresor czy studio radia Kiss-FM, gdzie prowadziła własną audycję.

Początkowe sukcesy i nabierająca rozpędu kariera didżejska popchnęły Ellen Allien do organizacji własnego cyklu imprez. BPitch, bo tak brzmiała nazwa projektu, stała się podwaliną pod założoną w 1999 roku wytwórnię Niemki. Dziś, po ponad 20 latach od założenia, BPitch Control to jedna z najważniejszych oficyn w świecie muzyki elektronicznej. W jej portfolio znajdziemy takie tuzy jak Paul Kalkbrenner, Moderat, Apparat, Ben Klock, Fjaak czy Marcel Dettmann.

Ellen Allien. Szersza perspektywa

Ellen Fraatz, bo tak naprawdę się nazywa, równolegle rozwijała się na wielu płaszczyznach. Rosnąca w siłę wytwórnia, wydawane kolejno albumy oraz występy na scenach najważniejszych klubów i festiwali świata – to jedynie wycinek kariery niemieckiej artystki. Jeśli jakaś impreza lub miejsce zyskały miano „najlepszych na świecie”, to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że Allien już zdążyła tam zagrać.

Ellen Allien - Fot. Paolo Castronovo

Ellen Allien – Fot. Paolo Castronovo

Niemka nie ogranicza się jedynie do własnego, berlińskiego podwórka. Prócz BPitch Control, współpracowała m.in. z Warp czy Mute. W 2018 roku 53-letnia dziś Allien założyła kolejną wytwórnię. Światło dzienne ujrzało UFO ltd., dedykowane mocniejszym brzmieniom.

Ellen Allien w Polsce. U boku Jeffa Millsa

Niemka już wielokrotnie miała okazję zaprezentować się przed polską publicznością. Kolejna okazja nadarzy się 6 czerwca we wrocławskiej Hali Stulecia. Ellen Allien zasili skład imprezy, której główną gwiazdą będzie Jeff Mills.

Ellen Allien - Fot. Marie Staggat

Ellen Allien – Fot. Marie Staggat

Wydarzenie to sygnowane jest nazwą PLURED, nowego projektu powstałego z ramienia Playground. Przypomnijmy, że cykl ogłosił także imprezy-rozgrzewki z DVS1 w Sfinks700 i z Headless Horseman w Tamie.

W założeniu PLURED to seria wydarzeń, label i społeczność. Ideą projektu jest niesienie radości i niczym nieskrępowanej zabawy, wydawanie muzyki na najlepszym poziomie i promowanie polskich oraz światowych artystów na dużych halowych eventach okraszonych efektowną scenografią wizualną i świetlną.

PLURED: Jeff Mills + more. Bilety

Bilety na wydarzenie PLURED, podczas którego wystąpi Jeff Mills, Ellen Allien i inni, już niebawem będą dostępne na stronie Biletomat.pl.

PLURED: JEFF MILLS + MORE

Biletomat.pl
PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →