Apparat

Apparat
Electronic Experimental
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Ukrywający się pod tym pseudo Sascha Ring to jedna z absolutnie najgłośniejszych postaci dzisiejszej elektroniki. Zamieszkujący w Berlinie muzyk i producent, a także współwłaściciel (wraz z T. Raumschmiere) wytwórni Shitkatapult, na swoim koncie w dyskografii ma już kilkadziesiąt pozycji w tym trzy autorskie albumy, trudno go jednak jednoznacznie sklasyfikować.

Praktycznie z płyty na płytę przesuwa środek ciężkości swoich muzycznych zainteresowań. Czasami jest to elektro, to znów techno czy eksperymentalny idm. Jedno jest pewne – kilka lat aktywnej działalności pozwoliło mu wytworzyć kilka świetnych oryginalnych brzmień i rozpoznawalny styl, który urzeka nieprzewidywalnością i ciepłą melancholią. Do tego wszystkiego dorzuca odrobinę jazzowych inspiracji, z wyczuciem podawane instrumenty klasyczne i gdzieniegdzie emotroniczny ciepły wokal. Jak sam  mówi, jako Apparat na żywo zawsze będzie skłaniał się ku dynamiczniejszym formom, jako Apparat Band poznać będzie można jego refleksyjnie emotroniczną twarz.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W maju 2007 roku ukazał się jego kolejny album „Walls“ (myspace.com/apparat), który jeszcze wyraźniej poszerza krąg potencjalnego adresata muzyki. W ostatnim czasie jest to chyba najgoręcej w Europie dyskutowany album. Entuzjastyczne recenzje obiegły wszystkie liczące się magazyny i portale internetowe a album jest notowany na ogólnokrajowych zestawieniach sprzedaży w wielu krajach zachodniej Europy. „Walls“ to niezwykle dojrzały i produkcyjnie klarowny zestaw piosenek. Piosenek jednak cały czas niezwykłych. Genialny w szczegółach aranżacyjnych i w spójnej różnorodności to elektroniczny nu pop najwyższego kalibru. Już teraz celuje w pozycje najlepszych albumów tego roku.

Ale to jedno tylko z dwu istotnych wydarzeń, które uczyniły Apparata jedną z głównych postaci sceny  elektronicznej tego roku. Nieco wcześniej Sascha do spółki z Ellen Allien – ikoną nowych brzmień i ambitnego techno – wydał również album. „Orchestra of the Bubbles“ nagrana dla Bpitch Control jest jednak głównie jego produkcja, co zresztą słychać, a pochodzący z tego albumu „Way out“ – niesamowity przebój –  z Ellen z ich duetu stworzył niekwestionowaną gwiazdę. Na żywo wystepują razem i są ozdobą wszystkich najważniejszych światowych festiwali muzycznych, w których grają non stop od wczesnej wiosny.

Jednakże aby odkryć prawdziwą wartość Apparata trzeba zobaczyć go na żywo. To prawdziwy wulkan i demiurg cyfrowej konsolety. Jego demoniczne sety i niesamowity kontakt z publicznością tworzą obraz jednego z najwyrażniejszych i najlepszych postaci nowej elektroniki.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →