Paul Kalkbrenner

17 215
Paul Kalkbrenner
Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Dzięki roli DJ-a Ickarusa w kultowym filmie „Berlin Calling”, niemieckim odpowiedniku „Trainspotting”, Paul Kalkbrenner stał się z dnia na dzień wielką gwiazdą filmową. Ten znany producent techno jest od wielu lat fundamentalną postacią Bpitch Control i całej berlińskiej sceny. Ma na koncie kilka cenionych albumów i kilkaset występów LIVE na wszystkich kontynentach w najlepszych klubach świata. Przygodę z muzyką rozpoczął w połowie lat 80-tych od lekcji gry na trąbce i zgłębianiu teorii muzyki.

Na przełomie 92/93 występuje pierwszy raz ze swoim setem, w kolejnych latach zajmuje się DJ-owaniem w klubach Berlina, w 1996 kupuje pierwsze elektroniczne instrumenty, w kolejnych latach pracuje w stacjach niemieckiej telewizji jako wydawca, operator i producent. Na dobre zaczyna karierę jako producent techno około 2000 roku i od tamtej pory ze swoimi setami LIVE odwiedza cały Glob.

Od początku związany z dowodzoną przez Ellen Allien Bpitch Control, jest jej fundamantalną postacią wraz z samą szefową, przyjaciółmi Kiki’m, Sascha Funke i Modeselektor. Dla niej wydał 3 albumy i kilkanaście singli oraz soundtrack do wspominanego filmu „Berlin Calling” w reżyserii Hannesa Stoehr’a. Film został nagrodzony na festiwalach w Locarno i Hamburgu, a jego popularność w Niemczech i Europie jest ogromna.

Imprezy na których grałem

Paul Kalkbrenner – Parts of Life Warszawa

Paul Kalkbrenner – Parts of Life

Sb, 25 sierpnia 2018
godz: 20:30

LOLLAPALOOZA BERLIN 2016 Berlin

LOLLAPALOOZA BERLIN 2016

Sb, 10 września 2016
godz: 11:00

GEM Fest 2016 -

GEM Fest 2016

Śr, 10 sierpnia 2016
godz: 14:00