PLURED odsłania kolejne karty: DVS1 w Polsce

Eventpromo
DVS1

PLURED, nowy projekt na polskiej scenie klubowej, nabiera rozpędu. Po zaproszeniu do Polski legendarnego Jeffa Millsa, przyszedł czas na ogłoszenie małej rozgrzewki. Odpowiedzialny za nią będzie DVS1.

DVS1. Z Petersburga, przez Minneapolis, aż do Berghain

Zak Khutoretsky jest postacią znaną niemal każdemu, kto poczuwa się do bycia fanem muzyki techno. 47-letni producent urodzony w rosyjskim Petersburgu, dorastał w Stanach Zjednoczonych. Krążąc między Nowym Jorkiem, a Minneapolis, późniejszy DVS1 rozwijał muzyczną smykałkę najpierw ucząc się gry na pianinie, a następnie chodząc jako nastolatek na undergroundowe imprezy. Doświadczenie zdobyte w młodym wieku, szybko popchnęło Khutoretsky’ego do zaangażowania się w muzykę. Zaczynając od organizowania własnych, często nielegalnych imprez, przez prowadzenie klubu, aż po granie i produkcję – tuż po skończeniu 30. roku życia kariera DVS1 nabrała rozpędu, którego nie wytraciła po dziś dzień.

Jak sam przyznaje, jest współodpowiedzialny za kilka tysięcy remiksów i udział w podobnej liczbie nagrań jako współproducent. Choć mówi o sobie, że jest w pierwszej kolejności didżejem, to jego autorskie dzieła spotykają się z powszechną aprobatą wśród słuchaczy i krytyków. Na swoim koncie ma wydawnictwa w takich wytwórniach jak Klockworks czy Ostgut Ton.

DVS1. Underground i konsekwencja

Jego wyrafinowany styl, w którym techniczny kunszt spotyka się z niczym nieograniczoną selekcją, szybko stał się znakiem rozpoznawalnym. Niech najlepszym potwierdzeniem statusu DVS1 jako didżeja i producenta, będzie rola rezydenta w Berghain / Panorama Bar. W międzyczasie Khutoretsky zdążył wystąpić niemal ze wszystkimi cenionymi artystami sceny techno, stając się jednym z nich.

DVS1

DVS1

Dziś o DVS1 mówi się używając określeń „guru” czy „legenda”. Jednak on sam wciąż czuje się mocno przywiązany do wartości, które wyznawał na początku swojej kariery. DVS1 to twórca postrzegany jako wierny reprezentant undergroundu i klasycznego warsztatu didżejskiego, opartego przede wszystkim na ogromnej wiedzy. Jego entuzjazm i konsekwencja stały się inspiracją dla tysięcy artystów na całym świecie i uczyniły go jedną z najbardziej cenionych postaci sceny techno.

DVS1 w Polsce na zaproszenie PLURED. Kiedy i gdzie?

Khutoretsky wystąpi pod szyldem PLURED już 7 marca. Miejscem imprezy będzie sopocki klub Sfinks700. Już dziś można się spodziewać, iż legendarna miejscówka przeżyje prawdziwe oblężenie fanów techno.

Impreza z DVS1 stanowić będzie swego rodzaju rozgrzewkę przed zaplanowanym na 6 czerwca występem Jeffa Millsa we wrocławskiej Hali Stulecia. Oba te wydarzenia odbędą się za sprawą PLURED, nowego projektu powstałego z ramienia Playground.

W założeniu PLURED to seria wydarzeń, label i społeczność. Ideą projektu jest niesienie radości i niczym nieskrępowanej zabawy, wydawanie muzyki na najlepszym poziomie i promowanie polskich oraz światowych artystów na dużych halowych eventach okraszonych efektowną scenografią wizualną i świetlną.

DVS1 BY PLURED X PLAYGROUND – bilety

Bilety na imprezę z DVS1 dostępne na Biletomat.pl.



Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →