People of Audioriver: An On Bast

Wywiad

W naszej nowej serii poświęconej Audioriver Festival pragniemy dać głos osobom, które mają niezwykłą więź z tą wyjątkową imprezą. Przedstawiamy prawdziwych pasjonatów Audioriver - członków ekipy organizacyjnej, przyjaciół festiwalu oraz artystów, którzy wielokrotnie wystąpili na jego scenach. Jakie wspomnienia i emocje towarzyszą im, gdy myślą o Audioriver Festival? Zapraszamy Was do odkrywania ich historii.

Twoje bilety na Audioriver Festival 2023 są tutaj! Nie zwlekaj i kup już dziś

Audioriver Festival 2023. Święto muzyki elektronicznej

Audioriver Festival nieuchronnie zbliża się wielkimi krokami, przynosząc ze sobą falę muzycznych niespodzianek na pięknej plaży w Płocku. Oczywiście, organizatorzy festiwalu zawsze dążą do zadowolenia polskich fanów różnorodnej muzyki elektronicznej, ale to nie jedyny powód, dla którego warto wziąć w nim udział. Ta impreza oferuje trzy dni pełne fascynujących wydarzeń. Oprócz urokliwej plaży nad Wisłą, serce festiwalu bije na Rynku Głównym, gdzie w ciągu dnia rozbrzmiewa muzyka oraz odbywają się targi, panele dyskusyjne, pokazy filmowe i wiele innych atrakcji. Za niecałe trzy miesiące ponownie spotkamy się w Płocku, zanurzając się w niezapomnianych doświadczeniach Audioriver Festival!

fot. via facebook.com/AnOnBast

An On Bast – wywiad

Paweł Chałupa: Co widzisz przed oczami, gdy zapytam Cię o „pierwsze wspomnienie związane z Audioriver?”. Takie najstarsze, najodleglejsze, jeśli chodzi o czas?

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Widzę mój pierwszy live act na festiwalu. Był to 2009 rok, niedziela rano, Hybrid Tent. Jest już jasno, gram jako ostatnia na tej scenie. Panuje ta specyficzna atmosfera po dwóch dniach festiwalu. Wszyscy są mocno zanurzeni w muzyce – magiczny poranek, wciąż w mojej pamięci. Jest to mocne wspomnienie również dlatego, że tej samej nocy, ale wcześniej, występowaliśmy jako cały kolektyw City Inside Art na głównej scenie. Było 36 stopni, burzowy klimat. W całości była to wyjątkowa noc ze względu na dwie sprawy. Pierwsza – sam pobyt na festiwalu. I po drugie – doświadczenie grania na dwóch różnych scenach.

Często mówię, że każda ze scen Audioriver to swoisty mikroklimat, każda ma swoje unikalne wibracje. Choć po latach mam swoje preferencje, cieszę się, że mogłam doświadczyć tak wielu z nich.

Czy jest Twoim zdaniem coś co wyróżnia Audioriver na tle innych festiwali, zarówno tych polskich, jak i zagranicznych?

Atmosfera jest fantastyczna. Myślę, że oprócz uroku miejsca i odczuwalnej świetnej organizacji, festiwal ma swoją specyficzną publiczność. Taką naprawdę spragnioną tego, co będzie się działo, tego, na co konkretnie przyszli, artystów i sceny, które sobie wybrali. Audioriver wyróżnia fakt, że publiczność tutaj, przyjeżdżająca często rok po roku, jest bardzo świadoma i to się czuje.

An On Bast live at Audioriver Festival 2022

Jakie emocje odczuwasz grając na Audioriver? Czy poziom emocji był taki sam za pierwszym jak i podczas kolejnych występów?

Za każdym razem są to wyjątkowe emocje. Niby wszystko jest znane i lubiane, jednak dobrze przywitać się z tym samym managerem sceny. Dobrze jest wiedzieć, że wizualizacje są w rękach znajomego, który jest jednocześnie świetnym VJ-em. Przede wszystkim ekscytują jest świadomość Audioriverowej publiczności i tego, że zaraz ponownie zaserwujemy sobie niezapomnianą, muzyczną podróż. Audioriverowa publiczność jest również odważna w swoim odbiorze, w wyrażaniu siebie bezkompromisowo, a to bardzo sprzyja dziejącej się, emocjonalnej prawdzie podczas występu. Od strony “kuchni” z kolei jest to jakby takie nasze święto, gdzie spotykam mnóstwo znajomych muzyków, promotorów i bookerów.

Najbardziej przypałowa, kuriozalna lub po prostu najśmieszniejsza sytuacja, jaka przytrafiła Ci się na Audioriver to…

Oprócz “robienia formy” biegając w dawnych czasach z walizką pełną sprzętu po schodach na skarpie, nic innego nie przychodzi mi do głowy. Audioriver kojarzy mi się ze świętowaniem muzyki elektronicznej, z magicznym kontaktem entuzjastycznej publiki, mega nagłośnieniem i obsługą techniczną oraz doskonale zorganizowaną strefą backstage.

Czego Audioriver nigdy nie powinno zmienić?

Lokalizacji. Energia miejsca jest świetna, a widoki cudowne – z każdej sceny, o każdej porze dnia czy nocy. Audioriver nie powinien zmieniać również Piotra Orlicza, bo razem stanowią jedność. Myślę, że wizjonerskość Piotra, jego upór i myśl, że „niemożliwe nie istnieje” kreuje, nadaje kierunek, rozwija i mocno naznacza ten festiwal jako fantastyczny i wyjątkowy.

Audioriver 2023 – bilety

Przypomnijmy – Audioriver Festival 2023 odbędzie się w dniach 28-30 lipca. Bilety na to wydarzenie kupicie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl. Nie zwlekajcie!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →