Audioriver Festival opuszcza Płock. Gdzie odbędzie się kolejna edycja?

Fot. Audioriver Festival
News

To już oficjalne - to koniec Audioriver Festival w Płocku! Uspokajamy - historia najważniejszego polskiego festiwalu elektronicznego będzie pisać się dalej w nowym miejscu. Gdzie? Tego dowiemy się niebawem.

Bilety na Audioriver Festival 2024 już dostępne!
Pospiesz się i zrób sobie prezent na święta:
promocyjna cena jedynie do 15 stycznia

Po latach spotkań na płockiej plaży, wydarzyło się to, o czym mówiono od pewnego czasu – Audioriver Festival zmienia lokalizację. Ekipa organizatorska opublikowała dziś oświadczenie, w którym znalazło się miejsce zarówno na podziękowania, wspomnienia, jak i kilka słów wyjaśnień:

Na osiemnaste urodziny przyszła jednak pora na niełatwy krok i opuszczenie rodzinnego gniazda. Decyzja została podjęta po długich negocjacjach z nowym inwestorem festiwalu. Wyprowadzka pozwoli na dalsze nie tylko funkcjonowanie imprezy, ale też spełnienie ambicji. Celem Audioriver jest dalszy rozwój w kierunku międzynarodowego, multidyscyplinarnego wydarzenia o dużym zasięgu i wielkiej renomie

Tak decyzję komentuje Piotr Orlicz-Rabiega, pomysłodawca i organizator Audioriver Festival:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Decyzja przychodzi z naprawdę ciężkim sercem. Mimo wszystkich wspaniałych chwil, jakie spędziliśmy w tym mieście, organizacja festiwalu w tym miejscu nie jest dalej możliwa. Z uwagi na rosnące ceny i słabą bazę noclegową, nie da się robić tak dużego wydarzenia: ściągającego do miasta setkę zagranicznych artystów oraz tysiące fanów z całego kraju. Sytuację dodatkowo potęgują ostatnie inwestycje Orlen S.A., przez które niemożliwe jest nawet powiększenie pola namiotowego.

Piotr Orlicz-Rabiega: Audioriver nikogo nie wyklucza – Munocast

Audioriver Festival opuszcza Płock. Uczestnicy komentują

Komunikat Audioriver Festival spotkał się ze zrozumieniem uczestników imprezy, w tym tych przyjeżdżających do Płocka od lat. Wiele osób zwraca uwagę, że wydarzenie przerosło miasto, w którym się odbywa. Efektem są m.in. kłopoty z bazą noclegową i jej wysokie ceny.

Audioriver Festival – Fot. Zosia Paśnik

W naszej redakcji nie brakuje osób, które były na Audioriver Festival w Płocku od pierwszej do ostatniej edycji – będziemy ciepło wspominać wspaniałe chwile spędzone na płockich bulwarach, widok na Wisłę, a nawet legendarne schody prowadzące na teren imprezy. Z łezką oku pamiętać będziemy wszystkie edycje Sun/Day odbywające się w parku przy ulicy Mostowej.

Audioriver Festival. Nowe wieści jeszcze w tym roku

Nowa lokalizacja to nowe możliwości – z ekscytacją czekamy na przyszłoroczną edycję i kolejny rozdział tej pięknej opowieści. Zgodnie z zapowiedzią, jeszcze przed świętami ogłoszone zostaną pierwsze informacje na temat nadchodzącej edycji festiwalu. Zapowiada się sporo nowości, ale i upragnionych powrotów. Co więcej, ruszy również sprzedaż karnetów.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →