Pierwsze podejście Kuby Sojki do muzyki filmowej – PREMIERA

Lifestyle

Surrealistyczny, niemy film z 1946 roku został wzbogacony o soundtrack autorstwa Kuby Sojki aka Psi Acoustic. Obraz wraz z muzyczną interpretacją możecie zobaczyć już teraz na Muno.pl.

Kuba Sojka we wrześniu ubiegłego roku, na chwilę przed wydaniem swojego drugiego krążka „Multiple Faces„, udzielił nam wywiadu. Artysta kojarzony z brzmieniem detroit techno zwierzył się w nim, że chciałby w przyszłości sprawdzić się w komponowaniu i tworzeniu muzyki filmowej.


Kuba Sojka

Jeden z najpopularniejszych polskich producentów konsekwentnie realizuje swoje cele, ponieważ właśnie wskrzesił swój eksperymentalny projekt Psi-Acoustic, by stworzyć ścieżkę dźwiękową do niemego filmu „Ritual In Transfigured Time” z 1946 roku.
„Ritual In Transfigured Time” to dzieło pionierki amerykańskiej awangardy filmowej, którą od lat 40-stych była Maya Deren. Kuba Sojka, będący pod wrażeniem twórczości reżyserki, chciał dopełnić surrealistyczny obraz dźwiękami inspirowanymi muzyką konkretną. W całości zawarł także brzmienia charakterystyczne dla aliasu Psi-Acoustic.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy


Maya Deren
W przyszłości Kuba Sojka ma zamiar pracować przy filmach, teatrze czy sztukach wizualnych, tworząc do nich muzykę.
Sprawdź pierwsze podejście artysty do łączenia obrazu i dźwięku w jedną całość:

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →