Wspólna EP-ka Michała Wolskiego i Kuby Sojki. Posłuchaj ich „Spotkania”

fot. Helena Majewska / Adam Ziółkowski
News Recenzje
Wolski Sojka

Po sukcesie poprzedniego wspólnego wydawnictwa Sebastiana Mullaerta, Neela i Petra Van Hoesena, właściciel wytwórni International Day Off, Gary Holldman, wpadł na pomysł, by połączyć siły dwóch rodzimych artystów. W efekcie mamy kolejną ciekawą i inspirującą współpracę. Sprawdźcie Spotkanie Michała Wolskiego i Kuby Sojki!

Wolski i Sojka – polski supertandem

Michał Wolski związany jest z poznańską oficyną International Day Off od początku jej istnienia, z kolei Kuba Sojka dołączył do niej wydając swój remiks na 10. krążku, a później swoją EP-kę Espiral. Współpraca obu Panów była kwestią czasu, ponieważ ich muzyka nie różni się diametralnie od siebie, więc, zamiast szukać różnic, skupiono się na znalezieniu wspólnego mianownika.

Z muzyką moich kolegów jestem na bieżąco, śmiało mogę nazwać naszą współpracę stałą gdyż nie pierwszy raz powiększają katalog wytwórni. Słuchając utworów Kuby i Michała poczułem, że połączenie tego na jednej płycie może być ciekawym i inspirującym doświadczeniami – postanowiliśmy coś z tym zrobić.

– mówi Gary Holldman, właściciel wytwórni International Day Off

I rzeczywiście się udało! Na EP-ce, składającej się z 4 kawałków, znajdziemy po dwie kompozycje dwójki świetnych polskich producentów, które bardzo dobrze ze sobą korespondują, budując spójną całość. Wydawnictwo zostało docenione przez tak uznane postaci elektronicznej sceny jak Marcel Dettmann, Richie Hawitin czy Benjamin Damage.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Spotkanie to ciąg dalszy moich muzycznych poszukiwań. Tym razem, co mnie bardzo cieszy, w relacji z twórcą, którego niezwykle cenię i szanuję, czyli Kuby Sojki. Choć nasze utwory wypływają z nieco innych rejonów to fakt, że łączą się na jednej płycie, postrzegam jako coś ciekawego i – przynajmniej dla mnie – niezwykle inspirującego. Dzięki tej syntezie powstało żywe i dynamiczne, stylistycznie różnorodne wydawnictwo, które – mam nadzieję – znajdzie swoje częste miejsce pod igłami gramofonów.

– powiedział Michał Wolski

Zadowolenia ze współpracy nie kryje także Kuba Sojka:

Dla mnie ta EP-ka to nie tylko zestawienie dwóch artystów na jednej płycie, ale zestawienie różnych technik produkcji muzycznej. Utwory, które przygotowałem, pochodzą z dwóch różnych światów, przy czym Fire Haze powstał na hardwarze, a Mirage na software. Można śmiało powiedzieć, że tytuł Spotkanie ma charakter o wielu płaszczyznach i niesie wiele ukrytych znaczeń. Jednak najważniejszy jest fakt, że to właśnie z Michałem mogę współdzielić nośnik, jakim jest winyl.

– podsumował Kuba Sojka

Spotkanie

Michał Wolski, Kuba Sojka – Spotkanie EP – tracklista

A1 Michal WolskiAtman

A2 Kuba SojkaFire Haze

B1 Michal Wolski Anatman

B2 Kuba SojkaMirage

Premiera tego wyjątkowego wydawnictwa jest zaplanowana na 26 maja.

Michal Wolski, Kuba Sojka – Spotkanie (preview)

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →