Noisia czyli legendarne, bass’owe trio kończy działalność

News Muzyka
Noisia

Scena bass'owa wciąż jest w szoku po wczorajszym ogłoszeniu holenderskiego trio Noisia w social media. Twórcy takich hitów jak Stigma, Shellshock czy Block Control, zapowiedzieli koniec wspólnej kariery po 20 latach działalności.

Noisia – koniec kariery jako trio w 2020.

We wtorkowy wieczór, świat drum’n’bassu obiegła przykra wiadomość o zamknięciu projektu Noisia. Najbardziej rozpoznawalni artyści ostatnich lat, którzy przez dwie dekady wyznaczali trendy w najróżniejszych odmianach dnb, rozejdą się na końcu 2020 roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To rzadkość na scenie elektronicznej, bowiem artyści zwykle nie ogłaszają zmian i mają tendencję do wygasania. Jak zawsze chłopaki robią wszystko po swojemu i chodź informacja jest szokująca, to dla najwierniejszych fanów jest całkowicie zrozumiała. Pierwsze sygnały ich obecnej decyzji, pojawiły się kilka miesięcy temu, kiedy postanowili zamknąć jeden ze swoich labeli – Invisible Recordings. Wydawnictwo miało miano jednego z najbardziej wszechstronnych miejsc, dla artystów produkujących muzykę eksperymentalną, około-drum’n’bass’ową.

Noisia – dlaczego projekt się rozpadł?

Drum’n’bass się zmienił, tak samo zmienili się Thijs, Nik i Martijn, którzy tworzyli holenderski projekt Noisia. Legendarne trio, poinformowało, że wspólna decyzja podyktowana jest zmianami, jakie zaszły w ich gustach muzycznych na przestrzeni ostatnich lat.

Niestety to, co wszyscy trzej kochają w muzyce, nie łączy się razem. Z szacunku do tego co stworzyli jako Noisia, chcą zakończyć ten rozdział w 20 rocznice ich powstania.

Noisia zawsze starała się dążyć do kompromisów, jednak kiedy stała się kompromisem samym w sobie, nadszedł czas by pójść dalej.

Oficjalne oświadczenie możecie przeczytać poniżej:

Noisia – posłuchaj najlepsze utwory

Noisia przez 20 lat dla muzyki bass’owej zrobili wiele. Współpraca z artystami dubstepowymi, electro, raperami oraz gwiazdami muzyki pop, przysporzyły im fanów na całym świecie. Brak ograniczeń co do gatunku, czego dowodem są takie single jak Choosing for You Foreign Beggars, Split The Atom czy Earthquake zremixowane dla Labirynth i Tinie Tempah, pokazują że ich wybór jest dojrzały, ale również ryzykowny.

Można sądzić, że niewielu artystów podjęło by decyzję o przemyślanym opuszczeniu strefy komfortu, w której zdecydowanie znajduje się Noisia. Do końca 2020 roku, drum’n’bass’owe trio ukończy pozostałe wspólne projekty, oraz zagra ostatnie imprezy i festiwale w pierwotnym składzie.

A Wy z jakich numerów będziecie pamiętać Noisie?

I Am Legion [Noisia x Foreign Beggars] – Choosing For You

 

Noisia – Split The Atom

 

Labirynth feat. Tinie Tempah- Earthquake (Noisia Remix)

 

Noisia- Dust Up

 

Noisia- Block Control

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →