Królowie neurofunku schodzą ze sceny. Posłuchaj ostatniego albumu Noisia – „Closer”

fot. Rutger Prins & Tom Jager
News Relacja
NOISIA CLOSER

We wrześniu 2019 roku holenderskie trio Noisia (Nik Roos, Martijn van Sonderen i Thijs de Vlieger) ogłosiło, że zakończy działalność pod koniec 2020 roku. Ze względu na pandemię zespół postanowił wstrzymać swoje zejście ze sceny, by móc godnie pożegnać się z fanami. Paradoksalnie dzięki tej niedogodności mogła powstać ostatnia płyta zespołu. Sprawdźcie Closer.

Noisia – Closer, czyli pożegnanie z bronią

To ostatni rozdział niezwykle udanej 20-letniej kariery, w której Noisia wkroczyli na nowy grunt dla gatunku i stali się jednym z najbardziej szanowanych zespołów w muzyce elektronicznej. Pierwsze nowe kawałki zespołu Noisia, od czasu ogłoszenia zawieszenia działalności, pojawiły się w czerwcu ubiegłego roku. Trio wydało Supersonic – swoją kooperację ze Skrillexem. Kolejno na koniec 2021 roku zaprezentowali pierwszą część z serii albumów z remiksami największych swoich kawałków, The Resonance I. Na początku roku ukazała się druga część wydawnictwa, a zespół zapowiada, że trzecia ukaże się jeszcze latem.

Nowy album grupy Noisia, Closer, jest zbiorem 20 utworów, w tym 9 wcześniej wydanych. W głównej mierze mamy tutaj do czynienia z wydawnictwem mocno nastawionym na współpracę z najlepszymi kolegami grupy z branży od Skrillexa po Black Sun Empire, Formera i The Upbeats. Closer ma prawie wszystko to, za co pokochaliśmy muzykę Noisii – to korelacja różnych elementów muzyki basowej, choć nie jest już tak przebojowa i zaskakująca co jeszcze 12 lat temu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po Outer Edges próbowaliśmy znaleźć nowy kierunek dla Noisii. Zaowocowało to długą podróżą, która doprowadziła nas do wielu nowych pomysłów i muzyki. Chociaż ostatecznie zdecydowaliśmy się przestać, jesteśmy dumni z rzeczy, które stworzyliśmy po drodze, a te utwory zawsze miały być częścią większej całości. Więc zanim w końcu zamkniemy książkę o Noisii, chcieliśmy podzielić się nimi z wami na ostatnim albumie. Wcześniej wydane lub nowo ukończone, wszystkie reprezentują kierunki, które lubiliśmy odkrywać. W końcu nie udało nam się wszystkiego rozgryźć. Ale zbliżyliśmy się.

– napisali Noisia w oświadczeniu prasowym

Być może ten album jest jakąś wizją, dokąd zespół mógłby się udać, gdyby kontynuował działalność.

Noisia – Closer – tracklista:

 1. Three (Intro)
 2. Nova (ft. Camo & Krooked)
 3. Shibuya Pet Store (ft. The Upbeats)
 4. Shift (ft. IMANU)
 5. Horizon (ft. Skrillex)
 6. Cleansing (ft. Former)
 7. Foundations (ft. Mefjus)
 8. Scrapped
 9. Shutters
 10. Halcyon (ft. The Upbeats)
 11. Wordless (ft. Halogenix)
 12. Told You
 13. Dzjengis (ft. Two Fingers)
 14. Pleasure Model (ft. Former)
 15. Deep Down (ft. Phace)
 16. Simplon (ft. Posij)
 17. Caps Lock (ft. Black Sun Empire)
 18. Supersonic (VIP) (ft. Skrillex, josh pan & Dylan Brady)
 19. The Hole Pt. 1
 20. Closer

Noisia – Closer

Noisia – legenda

Era Noisii, rozpoczęta wraz z nowym milenium, była niezapomniana, pełna hitów i wypełnionych sal koncertowych oraz tłumnych festiwali. Trio cieszyło się szczególną popularnością na przełomie lat 2000/2010 kiedy ich muzyka często trafiała do gier komputerowych, programów telewizyjnych oraz filmów. Motorem napędowym były rosnące w siłę media streamingowe, a także współpraca z londyńskim duetem Foreign Beggars, z którymi po owocnych kooperacjach takich jak Contact czy Shellshock stworzyli supergrupę I AM LEGION.

Noisia – Shellshock (feat. Foreign Beggars)

Holenderskie trio ogłosiło swój koniec w 2019 roku – to wywołało ogromne poruszenie. Z powodu przerwy spowodowanej przez koronawirusa, Noisia przełożyli trasę End of Noisia na lato 2022, aby dać fanom szansę na złapanie ich ostatniego koncertu. Ostatni raz pojawią się na scenie 21 sierpnia w Lowlands.

Noisia – Making Of Split the Atom: Special Edition ArtworkPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →