Goldie otwiera nową wytwórnię z… techno i housem!

News Zapowiedzi

Mało kto mógł się tego spodziewać! Metalheadz - pionierska wytwórnia drum'n'bass, założona przez legendarnego Goldiego oraz Kemistry, ogłosiła dziś, że zakładają nową wytwórnię, HeadzState, która ma prezentować hybrydę fundamentalnego brzmienia... techno oraz house'u! Sprawdźcie szczegóły!

HeadzState – nowa inicjatywa Metalheadz

Na stronie Metalheadz opublikowano oświadczenie, w którym napisano, że powstaje nowa wytwórnia HeadzState.

HeadzState czerpie inspiracje z tych przed nami, takich jak Reinforced oraz wczesnych produkcji Doc Scott, Nookie i 4Hero, a także wybitnych połączeń kluczowych elementów z potężnych scen zarówno z Detroit, jak i Berlina. Pasja Goldie i Ant TC1 do tej muzyki była zawsze obecna, nie tylko dlatego, że zainspirowała Metalheadz, ale także dlatego, że prawdopodobnie zainspirowała prawie każdy kawałek muzyki elektronicznej, który dziś słyszysz. Te wpływy są absolutnie niezaprzeczalne. HeadzState to miejsce, w którym będziemy świętować „złoty wiek” muzyki, popychając artystów, by wyszli jeszcze dalej poza schematy. Tu w centrali mamy bardzo ekscytujący czas! Zapowiedź pierwszego wydania HeadzState będzie niedługo

– napisali przedstawiciele Metalheadz

Jak możemy to skomentować? Wprost nie możemy się doczekać, aby usłyszeć, co ma do zaoferowania ta wyjątkowa i dość niespodziewana nowa inicjatywa Goldiego i jego ekipy!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Metalheadz – pionierzy drum’n’bassu

Wytwórnia Metalheadz powstała w 1994 z inicjatywy Goldiego, Ronniego Randallema, oraz dwóch didżejów ze wczesnej sceny hardcore – Fabio i Grooveridera. Wydana przez nich Angel EP była jedną z pierwszych płyt, które odwoływały się do opisu artystycznego techno w połowie lat 90., zanim wymyślono nowe terminy jungle lub junglist, do opisania ich twórczości – łączenia dubu oraz szalonych breakbeatów.

Goldie – Angel

Od 1995 Metalheadz miała swoją rezydencję w klubie Blue Note na londyńskim Hoxton Square. Miejscówka ta stała się mekką drum’n’bassu, do której przybywali fani nowego gatunku muzycznego, a także znane postacie muzyki jak Tricky, David Bowie czy zespół Duran Duran.

Poza samą twórczością sporą popularność Goldiemu przysporzył jego krótki związek z Björk, a także rola w filmie z serii Jamesa Bonda: Świat to za mało.

Metalheadz Sunday Sessions @ Blue NotePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →