Reedycja jednej z lepszych płyt Goldiego

Fot. Materiały promocyjne
News
Goldie aka Rufige Kru

Label Metalheadz zapowiedział powtórne wydanie krążka Krisp Biscuit, który Goldie wydał pod pseudonimem Rufige Kru.

Goldie aka Rufige Kru

Goldie wypuścił po raz pierwszy album Krisp Biscuit  w 1992 roku nakładem Reinforced Records. Do zremasterowanej wersji płyty dołączony będzie utwór Take M, który wytwórnia Metalheadz nazywa „zaginionym kawałkiem”, pierwotnie wyprodukowanym przez Covert Operations – wspólny projekt Goldiego i Pascala. Reedycja ukaże się 13 grudnia na Bandcamp i 17 grudnia na innych serwisach streamingowych i w sklepach.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Goldie i jego label Metalheadz

Rok 2021 jest wyjątkowo dobrym okresem dla brytyjskiej wytwórni Metalheadz, która specjalizujące się w muzyce drum & bass. W końcu ukazała się długo oczekiwana seria z okazji 25-lecia istnienia labelu, zawierająca wznowienia i cyfrowe rekonstrukcje płyt takich wykonawców, jak: Joh B, Kaotic Chemistry, Asylum, Mark System i Marcus Intalex & Spirit, a także kilka remasterów z okresu świetności wytwórni w połowie lat 90-tych.

Goldie i James Davidson

Goldie wraz z Jamesem Davidsonem szykuje się do wydania nowej płyty w ramach projektu Subjective. Płyta The Start Of No Regret ukaże się 25 marca. Album został wyprodukowany duet zdalnie w ciągu ostatnich 18 miesięcy, przy czym Davidson pracował w swoim studiu w Bournemouth, a Goldie w Tajlandii. Na albumie znalazło się wiele kolaboracji, tracklista wskazuje takie nazwiska, jak m.in.: Greentea Peng, LaMeduza i Tom Misch i Natalie Williams.

Goldie uważany jest za jednego z najważniejszych twórców w historii nurtu drum’ n’ bass. Jego debiutancka płyta z 1995 roku – Timeless – często jest uważana za szczytowe osiągnięcie gatunku. James Davidson z kolei to połowa nieistniejącego już duetu Ulterior Motive, który specjalizował się w łączeniu drum’ n’ bass’u z funkiem. Obaj panowie występują wspólnie jako Subjective i to właśnie pod tym szyldem wydadzą 25 marca swój nowy album, który będzie nosił tytuł The Start Of No Regret.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →