Munocast 011: Kovvalsky: „Wszyscy wiemy, że w Polsce dominuje techno”

News
Munocast, Kovvalsky, Idęwtango, samsung

Nowy miesiąc przynosi nam nowy odcinek Munocastu. Gościem Huberta Grupy i Łukasza Kowalki był Kovvalsky, DJ, promotor, radiowiec, dyrektor artystyczny i rezydent klubu Jasna 1 w Warszawie. O roli polskich artystów na festiwalach, Komitecie Obrony Disco czy dominacji muzyki techno w Polsce. Zapraszamy.

Munocast 011 x Kovvalsky

Jasna 1 od początku swojego istnienia postrzegana jest w środowisku klubowym jako miejsce szczególne. Stołeczny klub to nie tylko cotygodniowe imprezy i nic poza tym – to społeczność oparta na trwałych fundamentach, której prym przewodzą rezydenci, stali bywalcy i muzyka. Od klasyki disco, italo po house, electro na techno kończąc. Odpowiedzialnym za wyjątkowy program artystyczny klubu jest Kovvalsky, połowa duetu KOD współtworzonego z Pittim Schittim, wieloletni uczestnik i twórca sceny klubowej w Polsce. Będący – chcąc nie chcąc – wiodącą postacią nie tylko warszawskiej sceny, nie mógł przejść niezauważonym obok prowadzących audycję – Huberta Grupy i Łukasza Kowalki.

Doprawdy, mamy ich tak dużo (polskich festiwali), że do każdego super rozpoznawalnego nazwiska można dobrać ciekawszych i bardziej pasujących artystów. Żeby polscy artyści nie byli marginalizowani, tworzyli całą imprezę, żeby mieli dobre czasy, sloty, żeby czerpali przyjemność z imprezy. Jest to spory problem polskich festiwali – wystarczy spojrzeć na ich time table. Odnoszę wrażenie, że są oni często w nich za karę. Fajnie byłoby pokazać, że mamy zajebistych artystów. Tak, aby mógł ktoś zagrać w peaktime’ie.

– Kovvalsky

Munocast, Kovvalsky, Idęwtango, samsung

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Munocast 011. Kovvalsky o…

  • początkach i byciu pełnoetatowym didżejem od czasów nastoletnich,
  • Jasnej 1 – o budowaniu renomy miejsca przez jego społeczność, a nie modne line-upy,
  • tworzeniu klubu, „gdzie gra się muzykę, a nie techno”,
  • Komitecie Obrony Disco i projekcie Gravity,
  • czeskich wzorcach do naśladowania,
  • patriotyzmie na lokalnej scenie klubowej,
  • fatalnych slotach polskich didżejów na rodzimych imprezach i festiwalach,
  • tym, że granie disco wymaga więcej umiejętności niż granie techno,
  • roli kondycji fizycznej w życiu zawodowym DJa,
  • fenomenie polskiej szkoły warm-upu i stosunku do „dwóch bonów na barze”.

Jasna jest jednym z niewielu klubów w Polsce, który ma grupę rezydentów z prawdziwego zdarzenia. Grupę osób, które siebie szanują, wspierają, które nie rywalizują. Wszyscy grają do jednej bramki. Kiedy mamy imprezy typu Sylwester, oczywistym jest, że wszyscy chcą zagrać na Jasnej, spędzić wspólnie czas. Spotykamy się poza klubem. Jest to też ekipa, która jest nie tylko z Warszawy, co jest bardzo ważne: bo jest to Kraków, Białystok, inne miasta. Dla mnie promocja klubu to jest pokazanie ludziom, że stoi za tym prawdziwa drużyna.

– Kovvalsky

Munocast 011 x Kovvalsky

Premiera 11 odcinka Munocastu odbyła się w piątek, 19 listopada, o godzinie 18:00 na kanale IDĘWTANGO na YouTube.

Na zachętę zobaczcie inne odcinki naszego programu:

Munocast 010 x Norbert Borzym

Munocast 009 x Kacper Ponichtera

Munocast 008 x DtekkPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →