Goldie zdradził kim jest Banksy?

News

Goldie podczas ostatniego wywiadu nazwał Banksy'ego po imieniu, przez co odżyła plotka, jakoby tajemniczym artystą był znany muzyk.

We wrześniu ubiegłego roku szkocki dziennikarz Craig Williams wysunął tezę, że legendarny graficiarz Banksy to tak naprawdę Robert „3D” Del Naja z Massive Attack. Jako dowód przedstawił zależności między pojawieniem się grupy Massive Attack w danych miastach, czy to z powodu koncertu, czy też sesji nagraniowej, a powstawaniem kolejnych graffiti Banksy’ego. Grafiki na murach pojawiały się w podobnym czasie co wizyty współtworzonej przez Del Naję formacji.
Plotka właśnie odżyła i stała się jeszcze bardziej prawdopodobna za sprawą Goldie’ego, dobrego kolegi chłopaków z Massive Attack. Goldie podczas wywiadu dla Distraction Pieces Podcast zapytany o Banksy’ego zapomniał ugryźć się w język i nazwał tajemniczego graficiarza po imieniu: Szanuję Roberta, uważam go za świetnego artystę. Myślę, że wywrócił świat sztuki do góry nogami.
Wszystko wskazuje na to, że Craig Williams ma rację i Robert Del Naja to Banksy lub przywódca grupy artystów, która tworzy pod tym pseudonimem. Oficjalnego potwierdzenia tej informacji raczej się nie spodziewamy, niech legenda żyje dalej 🙂

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →