LAS Festvial 2022: TOP 5 występów, których na pewno sobie nie odpuścimy

Fot. Materiały własne
Artykuł
LAS Festival 2022 - kogo warto zobaczyć?

Dzisiaj startuje 6. edycja festiwalu LAS. Na tej niepowtarzalnej imprezie na łonie natury pojawili już się członkowie naszej redakcji, którzy będą specjalnie dla Was codziennie składać meldunki z Paczyna. Ale zanim weźmiemy się do dziennikarsko-festiwalowej roboty, chcemy przedstawić Wam krótką listę występów, których z całą pewnością nie opuścimy.

LAS Festival 2022 – czas dobrych wibracji

Organizatorzy LAS Festival od kilku lat z sukcesem tworzą wypełnioną chillem, poczuciem wolności i jedności przestrzeń, w której każdy jest mile widziany i może w 100% czuć się sobą. Choć od 29 czerwca do 4 lipca w Paczynie czekać będzie cała masa warsztatów, pokazów, wystaw i stoisk, to, oczywiście, najważniejszym punktem programu będzie, jak zawsze, muzyka. Tegoroczny bogaty, różnorodny oraz wypełniony dużymi nazwiskami line-up doskonale pokazuje, w jakim miejscu znajduje się obecnie LAS Festival.

To zdecydowanie nie jest butikowy, mały feścik, dużo mniej istotny od Audioriver, Wisłoujścia czy Up To Date, który można ignorować, ale jeden z najważniejszych polskich eventów z muzyką elektroniczną. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości, bo do Paczyna jeździmy rok do roku i obserwujemy, jak fantastycznie ten festiwal się rozwija. Szczegółowo analizujemy też line-up i wyłapujemy z niego najlepsze perełki. Jeśli zastanawiacie się, których wykonawców absolutnie nie możecie w tym roku przegapić, to przychodzimy z pomocą. Oto TOP 5 występów, na które z pewnością się wybierzemy podczas LAS Festival 2022!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

LAS Festival 2022 – Official Teaser

LAS Festival 2022 – kogo warto zobaczyć?

DJ Tennis

DJ Tennis ugruntował swoją pozycję dzięki swojej wytwórni Life And Death i wpływowi, jaki wywarł zarówno na włoską scenę elektroniczną, jak i na scenę house i techno na całym świecie. Jego muzyka to przede wszystkim taneczne syntezatory, dudniące basy i uzależniające linie melodyczne.

Ten obdarzony niezwykłą charyzmą artysta wystąpi 1 lipca o 4:00 rano na Rising Stage.

I tu niespodzianka! Udało nam otrzymać komentarz od samego DJ Tennisa dotyczący jego występu na festiwalu:

W sprawie LAS Festival skontaktował się ze mną Voitek z Catz ‘n Dogz. Nie słyszałem wcześniej o tym festiwalu, ale rekomendacja od innego Artysty to gwarancja tego, że to będzie wyjątkowe wydarzenie. Od razu wiedziałem, że chcę się tam pojawić. Wiem, że mogę spodziewać się tam wyjątkowej atmosfery, publiki, scenografii i dbałości o detale. Czekam na spotkanie z publiką LAS Festivalu.

DJ Tennis at Grand Central Terminal

Rødhåd

Mike Bierbach, lepiej kojarzony pod pseudonimem Rødhåd, znany jest głównie ze swoich mocnych, melancholijnych i eklektycznych setów didżejskich. Mieszkający w Niemczech artysta, który od kilku lat jest bardzo ważną postacią w światowej muzyce elektronicznej i czołowym przedstawicielem brzmień techno” – tak o jednej z gwiazd LAS Festival 2022 pisał nasz redakcyjny kolega, Adam Dąbrowski.

Możemy tylko przyklasnąć i szepnąć wam do ucha, że Rødhåd zamelduje się na Tree House 2 lipca o 1:50

RØDHÅD – LIVE AT 909 FESTIVAL 2022 AMSTERDAM

Catz 'n Dogz 

Tego tandemu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Obecność Grzegorza i Wojtka w Paczynie to stempel najwyższej jakości, z jaką zetkniecie się na festiwalu. Co tu dużo mówić, Catz 'n Dogz to od lat nasz najlepszy towar eksportowy, którym możemy chwalić się na lewo i prawo. Ich występy na żywo to prawdziwe mistrzostwo świata, i żeby to udowodnić nie muszą wcale jechać do Kataru na mundial.

Catz 'n Dogz będą na was czekali 3 lipca, od 4:00 rano na Rising Stage.

A co na temat imprezy w Paczynie sądzą sami zainteresowani?

LAS Festival to fantastyczne miejsce. W zeszłym roku pierwszy raz mieliśmy okazję pojawić się w tym miejscu i od razu wiedzieliśmy, że musimy tu wrócić. Jeszcze nie wyjechaliśmy z terenu imprezy, a już rozmawialiśmy nt. bookingu podczas kolejnej edycji wydarzenia. LAS Festival to niesamowita energia i atmosfera, ale przede wszystkim ludzie. Uśmiechają się, są dla siebie przyjaźni, czuć, że wszyscy są razem na tym festiwalu, nie ma żadnych podziału, dyskryminacji. Po prostu jedziesz tam i nie musisz niczym się martwić.

Catz 'n Dogz feat. Baasch – Jestem

Dekel

Fani psytrance’u naprawdę nie mogą opuścić tego występu. Pochodzący z Izraela Dekel to praktycznie żywa legenda, postać, który zyskała uznanie na całym świecie dzięki oryginalnemu podejściu do stylu muzycznego, który reprezentuje. Obiecujemy, że będzie głęboko i hipnotycznie, ale też z lekką nutką melancholii. Psychonauci będą wniebowzięci.

Dobrą energię wysyłaną przez Dekela będziecie mogli łapać 1 lipca od godz. 12:00 przy Forest Stage.

DEKEL – MOKSHA PURIM 2020

Purple Shapes

Ten grecki duet to moje osobiste tegoroczne odkrycie. Gdyby fluorescencyjne, psychodeliczne barwy można było przetłumaczyć na język dźwięków, to najlepiej posługiwaliby się nim właśnie panowie z Purple Shapes. Niby rytmika i struktury muzyczne są tutaj proste, ale ile w tej muzyce się dzieje! I to wszystko wystrzeliwane w nas jest z prędkością  karabinu maszynowego. Love it!

Na występ Greków polujcie 3 lipca o 8:00 rano. Forest Stage zaprasza.

Na koniec mały smaczek. Specjalnie dla Muno.pl swoimi przemyśleniami nt. LAS Festival 2022 podzielił się Rafał Cały, menager dobrze wam znanej agencji C&C Bookings:

Inicjatywę LAS Festival znam od dobrych kilku lat. Już w 2016 roku bookowałem na to wydarzenie An On Bast (impreza odbywała się jeszcze w innej lokalizacji), wtedy był to jeszcze event raczej o lokalnym zasięgu. Niestety nigdy nie było mi po drodze na ten Festiwal. Tak naprawdę dopiero w zeszłym roku udało mi się dotrzeć do Paczyna, przy okazji bookingu duetu Catz ‘n Dogz. Muszę przyznać, że to była miłość od pierwszego wejrzenia. DIY Festival ze wspaniałym klimatem, scenografiami, pieczołowicie przygotowany, ze świetną publiką. Moje skojarzenia od razu powędrowały w stronę Fusion czy Garbicz – oczywiście jestem daleki od takich porównań, ale wiem, że jeśli ktoś bywał na wspomnianych przeze mnie Festiwalach, na pewno będzie pod wrażeniem naszej rodzimej inicjatywy i w swoich planach koniecznie powinien uwzględnić kilkudniowy pobyt w Paczynie.

Fot. Materiały organizatora

Rafał dodaje, że jako agencja zauroczyli się klimatem tego miejsca i zaoferowali organizatorom swoją pomoc w kwestiach bookingowych.

Od słowa do słowa, w porozumieniu z organizatorem Kubą Kortą i Keczupem, który odpowiada za Rising stage, ustaliliśmy że Catz ‘n Dogz obejmą swoją kuratelą tę scenę. Owocem tej współpracy jest kilkanaście bookingów, z czego kilka zostało już podanych do wiadomości publicznej, w tym m.in.: Margaret Dygas, Frankey & Sandrino, Joyce Muniz czy nasz rodak Michal Zietara. Oczywiście na scenie nie zabraknie także Wojtka i Grzegorza, którzy tym razem będą mieli dla publiczności więcej niż 120 minut.

A którego wykonawcę Rafał Cały chce najbardziej zobaczyć w tym roku w Paczynie?

Najbardziej cieszę się na fakt, że do Polski powraca Margaret Dygas. Mieliśmy przyjemność zaprosić ją na szczecińską edycję Festiwalu Wooded, który odbył się w 2018 roku i ku mojemu zaskoczeniu, od tamtej pory chyba nie miała okazji zaprezentować się polskiej publiczności. To dziwi, gdyż nad Wisłą jest wielu fanów labelu Perlon czy samej „Małgorzaty”. Ostatnio słyszałem jej prawie 7-godzinny set w trakcie imprezy „Get Perlonized” w berlińskim Hoppetosse i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że podczas LAS Festivalu czeka nas wyjątkowa muzyczna uczta.

Margaret Dygas – The MUDD ShowPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →