Artystów tegorocznej edycji LAS Festival ciąg dalszy

fot. Artur AEN Nowicki
Eventpromo
Artystów tegorocznej edycji LAS Festival ciąg dalszy

Czy miesiąc przed imprezą można nazwać ostatnią prostą? LAS Festival jako jeden z pierwszych rozwiąże worek tegorocznych letnich festiwali pod chmurką. Wychodzimy z piwnic, lochów i zadymionych klubów prosto na bajeczną łąkę w Paczynie. Poznaliśmy ekscytujący rzut artystów, którzy są nimi z definicji. Będzie się działo. Sprawdź szczegóły!

LAS Festival – transcendentalne doświadczenie

Rok temu wysłałem mamie zdjęcie z widokiem na krajobraz, wokół którego odbywa się LAS. „Synku, co Ty robisz w Szwajcarii?!” – otrzymałem odpowiedź. „Mamo, ale ja jestem w Paczynie!”. Tak, widoki na Lesie zapierają dech w piersi. Do tego nieskażona natura, biegające pieski, pyszne vege jedzenie, utopijny hippy vibe przez okrągłe 5 dni. No i muzyka, która w tym roku wygląda na najlepszy artystyczny program w historii festiwalu.

LAS Festival
LAS Festival / fot. Artur AEN Nowicki

Otoczeni jesteśmy skupiskiem pięknych, otwartych ludzi celebrujących naturę, muzykę i towarzystwo drugiego człowieka. Pomimo stosunkowo niewielkiego kalibru LAS Festival na każdym kroku dało odczuć się wielką pracę i pasję ludzi go tworzących. Kiedy jesteś tego wszystkiego świadom, naprawdę zaczynasz czuć, że uczestniczysz w czymś wyjątkowym – i takie poczucie mieli wszyscy, którzy się tam pojawili. LAS pobudza wszystkie zmysły. Słuch niesamowitymi dźwiękami artystów z różnych bajek, wzrok ciekawymi ludźmi i niespotykaną scenografią oraz węch nieprawdopodobnym umiejscowieniem w samym środku natury. Wszyscy są tam, by dawać – czuje się wielki impuls kreatywności. 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

LAS Festival 2022 – odkrywanie nieznanego

Właśnie poznaliśmy kolejnych artystów, którzy zasilą wielowymiarową scenę Flow Tent. Dzisiejsze ogłoszenie zdominowane jest przez diggerskie smaczki i ciekawe projekty z całego świata, wyszukane przez leśnych pasjonatów. Flow Tent to nowa scena, która zamieniła zeszłoroczny Chill Stage. Scenę tę można scharakteryzować jednym słowem – różnorodność. Leśny zespół przygotował masę różnorodnych live actów, ciekawych koncertów i sporo zaskakującej muzyki z całego świata z deserem w postaci pięknych ambientów. Na Lesie pojawi się Sun Miguel, wciągający tancerzy w swoją umiejętnie komponowaną taneczną miksturę, bazującą na muzyce świata i psychodelicznych rytmach. Tanga Elektra to z kolei elektroakustyczny projekt dwóch braci z Berlina, poruszających się po stylistyce „new soul”.

Czyta także: LAS Festival 2022- znamy headlinera sceny house’owej

Obecność SARAPATY na LAS Festival zapowiada ucztę łączącą połamaną elektronikę, potężne basy i taneczną energię. Projekt Leśmian przybliży słuchaczom nową interpretację śpiewanej poezji Bolesława Leśmiana. Dzięki duetowi DLTA usłyszymy fuzję tradycyjnej muzyki medytacyjnej i nowoczesnych możliwości produkcyjnych. Słowianie to zaś energetyczna i transowa muzyka inspirowana szeroko pojętym world music, mocno zakorzeniona w słowiańskiej twórczości ludowej. Dzisiejszy rzut uzupełniają emocjonalny IDM-owy Fisherboyz, ambientalny Secret Guest z ekipy Regime oraz rezydenci LASu – Jaroch oraz Moony.

Projekt Leśmian: ZNAKI

Seb Pierzchała – wywiad

Jedną z osób odpowiedzialnych za Flow Tent jest Seb – 1/2 duetu Seb&Rodgrigezz, radiowiec, animator kultury, legenda wrocławskiej sceny klubowej. Seb znalazł dla nas chwilę i odpowiedział na kilka pytań dotyczących leśnego zamieszania, w które jest mocno zaangażowany.

Paweł Chałupa: Przyznam się, że dawno nie miałem takich oczu, przeglądając program festiwalu, na który się wybieram. Artyści, którzy się pojawią, mówią mi niewiele, z większością nie miałem wcześniej żadnej styczności. Kogo poleciłbyś najbardziej?

SEB: Większość artystów to wyszukane muzyczne perełki z całego świata, które przyjadą na LAS Festival. Trudno jest wymienić jakiegokolwiek faworyta, bo wszystko tutaj jest inne i ciekawe. Mamy świetne folkowe granie (Kosy, Słowianie), jednego z najlepszych polskich trębaczy z zespołem (Piotr Damasiewicz Into The Roots), electro-popową Min T, dubowy Positive Thursday In The Dub. Wystąpi niesamowity elektro-akustyczny duet Tanga Elektra, będzie poezja Leśmiana inspirowana muzyką HVOB (Projekt Leśmian) i znajdzie się też miejsce dla cudownych specjalistów od ambientu (Botanica, Fisherboyz, Secret Guest).

DLTA – A Delta Is A Rebirth

Dodatkowo usłyszmy ikonę polskiej elektroniki, współpracującą na co dzień z gwiazdami polskiego hip-hopu – NOON, świeży i nieobliczalny duet SARAPATA, dubowo-wavowy Dynasonic, znany i lubiany KAMP! czy tajemniczy duet ze stolicy Górnego Śląska ETNOBOTANIKA. Na Flow Tent zaprezentuje się dwóch świetnych, mocno współpracujących ze sobą producentów (Enigmatic, Skarby), usłyszymy sporą dawkę downtempo i muzyki organicznej (AFAR, DLTA, San Miguel, Kora, Riyon, Avem, Arutani). Nie mogło się obyć bez naszych highligtów z zeszłego roku, które bezapelacyjnie zasługują, aby grać u nas częściej (Kapoor, IKRVS, Essex) czy przyjaciół festiwalu (Jaroch, Moony).

Widoczne postawienie na polskich producentów jest zaplanowanym ruchem? Dawno nie widziałem tak mocno zasilonej sceny rodzimymi artystami.

SEB: Każdy festiwal prześciga się w ściągnięciu najdroższych, największych gwiazd muzyki elektronicznej. Później oni są powrzucani tak w time-table, że nie ma miejsca już na świetnych polskich producentów, artystów czy DJ-ów. U nas jest inaczej. Najpierw wybieramy najciekawsze polskie projekty, później uzupełniamy line-up zagranicznymi postaciami. Niekoniecznie tymi najdroższymi czy najbardziej znanymi. Dość często okazuje się, że mniej znany artysta wniesie więcej do naszego festiwalu niż najbardziej rozpoznawalna gwiazda.

Piotr Damasiewicz & Into The Roots 

Pamiętam doświadczenia ze sceny Chill Stage z zeszłego roku. Jej usytuowanie nie pozwalało nie przejść obok niej, co kończyło się w moim wypadku dłuższymi przystankami, aby posłuchać muzyki wcześniej mi nieznanej.

SEB: Dla nas liczy się muzyka. Line-up sceny Flow nie jest przypadkowy, wszystko tutaj ma swoje miejsce i czas. Każdy artysta jest starannie wyselekcjonowany, tutaj nie ma przypadków. Od czwartku do niedzieli opowiemy Wam pewną ciekawą leśną historię, do której możecie dołączyć w każdym momencie. Gwarantujemy, że będziecie miło zaskoczeni. Naszą pasją jest wyszukiwanie ciekawych projektów muzycznych z całego świata, które odwiedzą tegoroczną edycję LAS Festival. Flow Tent to zabawa w odkrywanie muzyki. Nie martw się, jak kogoś nie znasz – o to tutaj chodzi 🙂Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →