LAS Festival z następnym rzutem artystów. Znamy kolejnego headlinera

fot. Kimie Tanaka
Eventpromo
LAS Festival z następnym rzutem artystów. Znamy kolejnego headlinera

Rozpoczęło się wielkie odliczanie do tegorocznej edycji LAS Festival. Za niewiele ponad miesiąc ponownie spotkamy się w samym środku paczyńskiego lasu. W otoczeniu nieskażonej natury, otwartych ludzi i specjalnie wyselekcjonowanej grupy artystów dyrygujących przez kilka dni leśną publiką. Nazwiska na LAS Festival nigdy tak naprawdę nie grały pierwszych skrzypiec. Line-up zawsze był tu dodatkiem do wyjątkowego w tym miejscu spotkania człowieka z przyrodą. W tym roku jest jakby odrobinę inaczej - na LAS przyjedzie czołówka elektroniki. Właśnie poznaliśmy headlinera jednej ze scen. Sprawdź szczegóły!

LAS Festival – światowy line-up na polskiej wsi

Od jakiegoś czasu regularnie informujemy o rozbudowywanym składzie tegorocznej edycji LAS Festival. Z ciekawości spojrzeliśmy na line-up pierwszej leśnej imprezy. Zostawimy go dla siebie, dodamy tylko, że niewiele ma wspólnego z tym, co wydarzy się na przełomie czerwca i lipca w Paczynie. LAS na początku swojego istnienia przyciągał nieskrępowaną wolnością w obcowaniu z naturą i muzyką głównie lokalnych DJ-ów. Z kameralnego festiwalu dla przyjaciół, który swoją magią przyciągał coraz więcej osób, LAS rozrósł się do jednego z najważniejszych letnich wydarzeń pod chmurką z muzyką elektroniczną w tle w naszym kraju.

LAS Festival
LAS Festival / fot. Artur AEN Nowicki

Kochamy takie historie, w których ciężka praca, nieustępliwość i żrąca pasja prowadzą do wielkich rzeczy. Doskonale pamiętamy pierwszą edycję, której delikatnie mówiąc, daleko było od perfekcji. Jeśli ktoś by wtedy powiedział, że LAS przepoczwarzy się w gigantyczną produkcję, na której zagra DVS1 i Margaret Dygas, uznalibyśmy to za niezły afterowy żart. Marzenia zamieniły się w rzeczywistość. Na LAS Festival, oprócz wspomnianej ikonicznej pary artystów, pojawi się cała plejada wybitnych twórców muzyki elektronicznej. Specjalnie unikamy słowa „gwiazdy” – osoby z taką łatką nigdy nie pojawią się na Lesie. LAS skupia wokół siebie nie tylko otwartą, wrażliwą, inspirującą publikę – tego samego szuka, dokonując artystycznych wyborów na swoje wydarzenie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

LAS Festival 2022 – przyjacielski team z Catz 'n Dogz na czele

Organizatorzy w kooperacji z zaprzyjaźnionymi kolektywami i przyjaciółmi od lat tworzącymi polską scenę elektroniczną zbudują muzyczne miasteczko na terenie festiwalu. Każda ze scen w tym roku dedykowana jest innemu teamowi. Autonomiczny pogląd na muzykę i skrajne inspiracje pozwolą ułożyć międzygatunkowy kolaż dla fanów elektroniki. Dzisiejsze ogłoszenie dotyczy sceny Rising Stage, gdzie usłyszymy przekrojowy house w najróżniejszych jego odmianach. Odpowiada za nią Kamil Markisz – rezydent festiwalu i wrocławskiego klubu Ciało, a także Rafał Cały – menager agencji C&C Bookings. Niebagatelną rolę w tegorocznym kształcie programowym Rising stage odgrywać będzie duet Catz 'n Dogz.

Inicjatywę LAS Festival znam od dobrych kilku lat. W zeszłym roku udało mi się dotrzeć do Paczyna przy okazji bookingu duetu Catz ‘n Dogz. Muszę przyznać, że to była miłość od pierwszego wejrzenia. DIY Festival ze wspaniałym klimatem, scenografiami, pieczołowicie przygotowany, ze świetną publiką. Moje skojarzenia od razu powędrowały w stronę Fusion czy Garbicz. Oczywiście jestem daleki od takich porównań, ale wiem, że jeśli ktoś bywał na wspomnianych przeze mnie festiwalach, na pewno będzie pod wrażeniem naszej rodzimej inicjatywy.

Wojtek i Grzegorz w trakcie ubiegłorocznej edycji imprezy mieli 2-godzinny slot na Rising Stage. Już chwilę po zakończeniu ich występu, wszystkim nam towarzyszył niedosyt. Od razu zaczęliśmy rozmawiać z organizatorami o kolejnej edycji wydarzenia. Zauroczeni klimatem tego miejsca, zaoferowaliśmy swoją pomoc w kwestiach bookingowych. Od słowa do słowa, w porozumieniu z organizatorem Kubą Kortą i Keczupem, który odpowiada za Rising Stage, ustaliliśmy, że Catz ‘n Dogz obejmą swoją kuratelą tę scenę.

Osobiście najbardziej cieszę się na fakt, że do Polski powraca Margaret Dygas. Mieliśmy przyjemność zaprosić ją na szczecińską edycję Festiwalu Wooded, który odbył się w 2018 roku. Ku mojemu zaskoczeniu, od tamtej pory chyba nie miała okazji zaprezentować się polskiej publiczności. To dziwi, gdyż nad Wisłą jest wielu fanów labelu Perlon czy samej „Małgorzaty”. Ostatnio słyszałem jej prawie 7-godzinny set w trakcie imprezy „Get Perlonized” w berlińskim Hoppetosse. Utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że podczas LAS Festivalu czeka nas wyjątkowa muzyczna uczta.

– Rafał Cały, CEO C&C Bookings

Rising Stage – blisko 50 artystów na jednej scenie

Headlinerem LAS Festival zawsze będzie człowiek i natura. Szukając go jednak na Rising Stage, widzimy go w postaci niedawno ogłoszonego rzutu – do Paczyna prosto z Portugalii przyjedzie DJ Tennis. Włoch jest jednym z najwybitniejszych selekcjonerów współczesnej muzyki tanecznej. Założyciel labelu Life&Death bywa w naszym kraju niezwykle rzadko. A szkoda, bo spotkania z tym wyjątkowym DJ-em i producentem niosą ze sobą niezapomniane wrażenia estetyczne.

LAS Festival
DJ Tennis / fot. Luke Curtis

Kto jeszcze pojawi się oprócz fanatycznego wielbiciela białego sportu? Swobodnie żonglując stylami muzycznymi, zawita weteran wrocławskiej sceny Vitek Jansky, znany z bogactwa brzmień i odniesień w swoich setach.

Czytaj także: Vitek Jansky dla Muno.pl – Selekcja

Precyzyjną, acz nieoczywistą wizję techno zaprezentuje przedstawiciel poznańskiej sceny Gary Holldman. Na Lesie pojawi się także winylowe duo Away with the fairies oraz dwóch (ro)minimalowych przyjaciół z Kooky Music – Gogan i Schrill. Usłyszymy również jednego z najbardziej doświadczonych scenicznie Polaków w Berlinie – Mihaua.

DJ Tennis @ Burning Man

Ogłoszeni artyści Rising Stage: DJ Tennis, Gary Holldman, Away with the fairies, Gogan, Schrill, Mihau, Catz 'n Dogz, Margaret Dygas, Ray Okpara, Frankey & Sandrino, Joyce Muniz, Daensen, Bee Lincoln, Memo., Form, Michał Ziętara, Michał Łoboda, Prncs Error, Kappa e Ravve, ABĒDI.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →