Kijowscy klubowicze walczą o uratowanie Brahima Saadouna

Fot. Moroccotelegraph.com
News
Brahim Saadoun - co możemy dla niego zrobić?

Twórcy kampanii #SaveBrahim chcą pomóc urodzonemu w Maroku marynarzowi, który został aresztowany i skazany na śmierć podczas walki w obronie Ukrainy.

Walka o życie znanego w Ukrainie klubowicza

Jeszcze niedawno miłośnik nocnego życia Brahim Saadoun był znaną twarzą w kijowskim klubie ∄ (AKA K41). Jednak wraz z wybuchem wojny jego życie całkowicie się zmieniło. Obecnie Marokańczyk siedzi za kratkami w samozwańczej Donieckiej Republice Ludowej (DRL) i czeka na egzekucję.

Źródła dyplomatyczne w Ambasadzie Maroka w Kijowie podały, że Saadoun, który został skazany na śmierć za udział w walkach u boku sił ukraińskich przeciwko Rosji, był członkiem ukraińskiej jednostki marynarki wojennej. Mężczyzna został zatrzymany, gdy był ubrany w mundur tejże jednostki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Saadoun, który urodził się w Maroku, ale ma ukraińskie obywatelstwo, zaciągnął się do ukraińskiej piechoty morskiej pod koniec ubiegłego roku. Został wysłany do Mariupola przed inwazją Rosji w lutym i schwytany w połowie kwietnia w oblężonej fabryce stali Azovstal, po tym jak jego drużynie skończyły się zapasy. 9 czerwca 21-latek został skazany na śmierć w procesie, który Guardian i inni nazwali „procesem pokazowym” w rosyjskim sądzie zastępczym w DRL.

Fot. Moroccotelegraph.com

Brahim Saadoun – co możemy dla niego zrobić?

Przyjaciele skazanego z kijowskiej sceny elektronicznej nie poddają się i walczą o jego uwolnienie. Dlatego też wystartowali z kampanią #SaveBrahim, w której chcą uświadomić światowe społeczeństwo nt. tego, jak można pomóc Saadounowi.

Według organizatorów akcji, kluczowe jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na sytuację Ukraińca:

Po pierwsze, napisz o tym, czasem zwykły post może być bardzo pomocny. Znajdź dane kontaktowe dziennikarzy, poproś ich, żeby o tym napisali […] Potrzebujemy zbudować społeczność, dużą społeczność wokół tej sprawy

– czytamy w informacji prasowej.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →