Juno-X – Roland wskrzesza kolejną legendę

fot. Roland
Elektronika News Technologia
JUNO

Roland zaprezentował swój klasyczny syntezator polifoniczny w nowej, odświeżonej odsłonie – Juno-X. Bazując na klasycznym modelu Juno-106, wersja X ma podobny układ i styl kolorów do poprzednika oraz zaktualizowane funkcje, których można oczekiwać od współczesnych instrumentów elektrotechnicznych. Sprawdźcie szczegóły!

Juno-X – nowa klasyka

Aktualnie YouTube zalewa fala filmików recenzujących najnowszy sprzęt – poniżej znajdziecie wideo producenta, wprowadzające do najnowszego modelu Juno.

Introducing the Roland JUNO-X Synthesizer | Three JUNOs in One (JUNO-60, JUNO-106, and JUNO-X)

Juno-X posiada 61 klawiszy z dotykiem i pięć „części”, z jednym bębnem i czterema głosami syntezatora. Istnieje ponad 4000 ustawień wstępnych z 256 slotami na presety użytkownika i 90 dźwiękami perkusyjnymi. Podczas gdy Juno-X zachowuje klasyczne brzmienie Chorus FX z oryginału, dodaje również wiele innych efektów, których jest w sumie 93. Dostępnych jest osiem pogłosów, pięć rodzajów chórów, pięć opóźnień, kompresor mikrofonowy i kompresor główny, a także mnóstwo presetów dla każdego z nich. Chociaż to Juno-60 słynie z elastycznego arpeggiatora, Roland dodał go do Juno-X z wieloma kierunkami i funkcją wykrywania gry. Jest kultowy pitch i modyfikator z 106, który można przypisać do różnych źródeł modulacji. Oryginalny Juno-106 miał również siostrzany produkt – 106S, z wbudowanymi głośnikami, więc X wziął z tego przykład, dodając dwa głośniki „pełnozakresowe”. Juno-X jest zasilany przez silnik dźwiękowy ZEN-Core firmy Roland, więc chociaż jest w pełni cyfrowy, został zaprojektowany do brzmienia analogowego i może być również używany jako wtyczka. Jedną z funkcji, która nie była dostępna w oryginale, jest BluetoothX obsługuje zarówno audio, jak i MIDI przez protokół bezprzewodowy. Dzięki ZEN-Core można uzyskać klasyczne i nowoczesne brzmienia – oczekujcie charakteru oryginalnej serii Juno ze zaktualizowanym akcentem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Cena Juno-X w sklepie Thomann wynosi aktualnie 2045 euro, czyli nieco ponad 9650 zł.

NEW Roland JUNO-X – A Legendary Synth Redefined for the Modern Era!

Zobacz także: Roland – wyjątkowa publikacja na 50-lecie firmy

Seria X zawiera również modele z innego sprzętu Roland takiego jak Jupiter-8, SH-101 i JD-800.

Roland JUPITER-X Series Synthesizers: JUPITER-Xm and JUPITER-X

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →