KIA skonstruowała… syntezator zachęcający do field recordingu

KIA
News

Obecność firm zajmujących się produkcją sprzętu nagłośnieniowego w branży motoryzacyjnej nie może nikogo dziwić. Co w sytuacji, jak odwrócimy role i potentat samochodowy wkroczy w świat instrumentów muzycznych? Sprawdź, co wymyśliła KIA.

KIA z syntezatorem czerpiącym z natury

KIA będąc czołowym, południowokoreańskim producentem samochodów osobowych zawsze stawiała w swoich projektach na innowacje. Podobnie jest tym razem, gdzie szefowie giganta motoryzacyjnego postanowili wejść w świat muzyki w nieznanym jeszcze wymiarze. Ruch oraz natura od zawsze były podstawą kreatywności marki KIA. Firma dodatkowo wierzy, że muzyka jest jedną z najbardziej inspirujących form sztuki.

Najnowsze dziecko włodarzy koreańskiego giganta nazwane zostało move.ment. Jest to instrument wirtualny mogący pracować jako samodzielna aplikacja lub wtyczka VST. Inspiracją dla niej był ruch występujący w naturze i związane z nim dźwięki. Twórcy aplikacji move.ment wspierając się głosami naukowców głoszą, że owe dźwięki natury i związany z nimi ruch generują sygnały w takim zakresie częstotliwości, który inspiruje nas i wyzwala w nas twórcze siły.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

KIA move.ment
via KIA

Dźwięki nagrane na kilku kontynentach

Kia połączyła siły ze znanym na całym świecie konstruktorem syntezatorów Arthurem Jolym. Współpraca miała na celu zdigitalizować dźwięki natury. Na potrzeby programu dokonano nagrań w kilku zakątkach świata. Nagrano między innymi dźwięk rzeki w Korei Południowej, wiatru na Saharze, fali w Szkocji, ptaków i deszczu w lasach Amazonii. Dźwięki mogą być używane do komponowania melodii poprzez miksowanie i dodawanie efektów. Klawiatura dotykowa pozwala użytkownikom tworzyć wzory, zapisywać pętle, odtwarzać lub modulować dźwięki. W sekcji SAMPLER mamy do dyspozycji osiem dźwięków natury w formie odtwarzanych próbek – Wind, Birds, Beach, Geiser, Forest, Water, Thunder i Night. Poziom głośności tej warstwy możemy regulować w mikserze, w którym określać można także poziom oscylatora VCO, generatora szumu i pogłosu.

KIA – innowacja inspirowana naturą

Mając na celu wydanie pełnego albumu w ciągu roku, KIA wyprodukowała pierwszą czterościeżkową playlistę za pomocą syntezatora move.ment. Utwory z udziałem wschodzących artystów są dostępne na SoundCloud, a platforma zapewni wyłączny dostęp do filmów dokumentalnych i podcastów, które opowiadają historię dźwiękowej podróży KII. Zapowiada się na fascynujący projekt, łączący podróże i muzykę.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →