Behringer klonuje kultowe maszyny Korga i Rolanda?

Technologia

Wczoraj na stronie internetowej firmy Behringer pojawiły się informacje na temat nowych produktów - klonów kultowych syntezatorów i automatów perkusyjnych. Szybko jednak zniknęły, a producent wydał w tej sprawie oświadczenie.

Reklama
Wczoraj na stronie internetowej firmy Behringer pojawiły się informacje na temat nowych produktów, które wkrótce mają pojawić się w ofercie. Były to klony kultowych syntezatorów EDP Wasp, ARP 2600, EMS Synthi, Korga MS-20 i Rolanda SH-101. Ponadto do portfolio Behringera dołączyć miały też odpowiedniki automatów perkusyjnych Rolanda TR-808 i TR-909. W środowisku producentów muzycznych zawrzało – jedni byli zachwyceni tą informacją, inni krytykowali firmę za brak własnych pomysłów i kopiowanie sprawdzonych od lat rozwiązań.
Kilka godzin później Behringer ustosunkował się do ogłoszenia nowych produktów i… stwierdził, że informacje te pojawiły się na stronie internetowej przez błąd systemu i nie jest powiedziane, że te urządzenia kiedykolwiek trafią do sprzedaży. „Na tym etapie produkty, o których informacje wyciekły, są jedynie pomysłami i niczym więcej„.
Wszystko okaże się podczas targów NAMM 2018, które odbędą się od 24 stycznia w Kalifornii. To tam wystawcy prezentują co roku swoje najważniejsze nowe produkty.
Źródło:
Polub muno.pl na Facebooku: