Behringer ma problem ze swoim DAW-em, za to VST ukażą się już niedługo

fot. Behringer
News Technologia
Behringer

Dwa lat temu niemiecka firma Behringer ogłosiła, że rozpoczęła pracę nad swoim własnym DAW-em, co wywołało salwę śmiechu i sceptycyzmu w środowisku producenckim. Niedawno zarząd firmy poinformował o efektach swoich prac nad nowym oprogramowaniem.

Behringer – ambitny projekt

16 października firma Behringer przeprowadziła Q&A na żywo na swoim Facebooku, aby poinformować klientów o postępach w pracy nad bezpłatnym DAW-em. Według lidera brandingu dla klientów Götza Müllera-Dürholta „dzięki DAW-owi marka stara się nie odtwarzać czegoś, co już istnieje”.

To dość trudne zadanie, ponieważ musisz sprawić, że oprogramowanie będzie przystępne dla ludzi wtajemniczonych w specyfiki DAW-ów, jak i tych 15-latków, którzy [zazwyczaj – przyp. red.] nie mają już nawet komputera, tylko telefon […]. AI to obecnie duży temat, więc DAW jest w tej chwili stosunkowo daleko

– podsumował.

Behringer Cloning a Free DAW & VST Plugins?!? Let’s Talk!

Zobacz także: Ableton Note nie był pierwszy – oto nasza topka mobilnych DAW-ów

Dan Burton z Music Tribe (holdingu Behringera) dodał, że zespół bardzo skrupulatnie podchodzi do swojej pracy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wydaje mi się, że [twórcy – przyp. red.] mówili, ile czasu spędzają na samej estetyce, takiej jak suwaki głośności i elementy sterujące. Naprawdę przywiązują dużą wagę do szczegółów. Jest to bardzo duży projekt i ostatecznie celem jest jego wypuszczenie

– poinformował.

Wcześniej niż DAW pojawić się mają wirtualne instrumenty Behringera, które oczywiście będą częścią oprogramowania.

Możemy powiedzieć, że VST wyjdą prawdopodobnie przed DAW – przynajmniej pod względem rozwoju

– powiedział dyrektor wykonawczy.

Zespół pracuje nad pięćdziesięcioma wtyczkami, które notabene są kopiami klasycznych syntezatorów, takich jak Oberheim, Prophet-5 czy PPG Wave, a ich layout wygląda niczym budżetowa wersja wirtualnych instrumentów Arturii. Oczywiście sam wygląd nie jest tak bardzo istotny, co brzmienie. Czy pomysł Behringera wypali?

New Behringer Synthesizer VSTsPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →